Левски пречупи ЦСКА пред препълнена зала и стъпи на волейболния връх в България - на живо от зала "Левски София" с отзивите и награждаването

Костинброд с пестелив успех над Надежда (Доброславци)

Костинброд се наложи с 1:0 над Надежда (Доброславци) като домакин в мач от 12-ия кръг на Югозападната Трета лига. Единственото попадение в срещата реализира Цветомир Тодоров в 45-ата минута.

Първата възможност в срещата се откри пред Даниел Васев в 5-ата минута. Крилото стреля от фал, но стражът на гостите Калин Дончев отрази изстрела му. Малко преди да измине четвърт час игра, при страхотно разиграване на домакините, Васев с отличен пас изведе Лъчезар Георгиев, но изстрелът на тарана срещна страничната греда.

Малко по-късно дойде и първата опасност пред вратата на Галев, който се намеси отлично при изстрел на футболист на гостите. В 25-ата минута отново Васев със страхотно подаване над защитата на гостите изведе Борислав Будинов, който надигра защитник в бяло и стреля, но Дончев със сетни сили изби изстрела му.

Отново Дончев, със страхотен рефлекс, парира изстрел на Георги Илиев в 30-ата минута. Така се стигна до последната минута от добавеното от главния съдия време, когато при центриране от фал на Васев, Лъчезар Георгиев стреля, топката срещна горната греда и при добавката Цветомир Тодоров не остави шансове на стража на гостите.

Второто полувреме отново започна с натиск на домакините, които владееха топката повече от своя противник, но не успяваха да застрашат вратата на гостите. В 60-ата минута Галев със страхотен рефлекс отрази изстрел на футболист на гостите, останал очи в очи с него.

5 по-късно отново на Галев му се наложи да запазва вратата си суха при изстрел на футболист на гостите от фал. В 73-ата минута Васев със страхотен рейд премина през трима състезатели в бяло и стреля, но ударът му профуча над вратата, пазена от Дончев.

Резултати и класиране след 12-ия кръг на Група "Б" на Югозападната Трета лига

Теодор Милошев също пробва късмета си, но и неговият изстрел бе над вратата. Две минути преди края при контраатака на домакините, Борислав Будинов пропусна да сложи край на спора, след като очи в очи с вратаря на гостите не успя да го преодолее.

С днешната победа Костинброд остава едноличен лидер във временното класиране с 6 точки пред преследвача си Кюстендил, който стигна само до 0:0 като гост на Вихрен (Сандански). В следващия кръг възпитаниците на старши треньора Христо Коилов почиват.