Сотириу донесе Купата на Япония на Санфрече Хирошима

Бившият играч на Лудогорец Пиерос Сотириу се превърна в герой за новия си отбор Санфрече Хирошима. Нападателят донесе Купата Япония за тима си. Кипърският национал отбеляза и двата гола за Санфрече Хиришима при успеха с 2:1 срещу Серезо Осака.

Сотируис се появи като резерва в средата на първото полувреме, когато тимът му губеше в резултата. Той първо изравни от дузпа в шестата минута от добавеното време. В последните секунди бившия ас на Лудогорец вкара и победното попадение.

Сотируи премина в Санфрече Хирошима в края на юли. Още във втория си мач той вкара дебютен гол, ала след това бе изваден от състава и рядко се появяваше на терена.

"Това е истинският герой", пишат в официалния сайт за бившия футболист на Лудогорец от японския тим.