Ювентус взе втора поредна победа за първи път през сезона и вдъхна увереност преди важния сблъсък през следващата седмица

Ювентус постигна убедителна победа с 4:0 в домакинството си на Емполи в двубой от 11-ия кръг на Серия А. Този път играчите на “старата госпожа” представиха едно доста по-добро лице пред своите фенове на фона на неособено стабилната игра от началото на сезона и ги зарадваха с четири попадения дело на Мойс Кийн (8’), Уестън Маккени (56’) и Адриен Рабио (82’, 90’). Това бе общо пета победа за тима в първенството от началото на сезона и първи случай на два поредни успеха през кампанията.

Първият по-опасен удар в двубоя дойде в 5-ата минута, когато Мойс Кийн се оказа в наказателното поле и стреля, но топката премина покрай лявата греда. Само три минути именно той успя да се възползва от едно изненадващо центриране на Филип Костич от дясната зона и изпреварвайки бранителите прати топката в мрежата на Гулиелмо Викарио за 1:0.

Само две минути по-късно Уестън Маккени повтори действието на Костич, но от противоположния фланг, а отново Кийн успя да засече топката, която обаче се отби в тялото на бранител, макар домакините да поискаха дузпа. В тези минути голмайсторът на “старата госпожа” в двубоя бе сред най-активните играчи на терена и създаваше много проблеми на отбраната на гостите.

Отново Кийн бе в идеална позиция да удвои за своя тим точно след изтичането на половин час игра след ново добро центриране отдясно, но ударът му с глава премина покрай вратата.

В ответната атака и гостите от Емполи успяха да създадат най-доброто си положение за гол до този момент в двубоя, след като отнеха близо до наказателното поле и топката бе пратена към напълно непокрития Матия Дестро в наказателното поле, но той стреля право в ръцете на Войчех Шчесни. В тези минути играчите на Пауло Занети също на няколко пъти направиха добри атаки, но така и не успяваха да създадат реални голови възможности.

В 36-ата минута американският халф на домакините успя да получи след разбъркване около наказателното поле на гостите, но той също не показа достатъчно качество при опита си за завършване и стреля в тялото на Викарио. В последните минути на първата част капитанът на Ювентус Леонардо Бонучи видимо накуцваше и имаше проблеми с десния си крак.

Гостите от Емполи започнаха доста активно втората част и владееха топката в по-големи периоди от време и отправиха няколко удара по посока на вратата на Шчесни. В 55-ата минута обаче домакините удвоиха своята преднина, след като Уестън Маккени успя да изпревари бранителите и се разписа с глава след корнер за 2:0. Две минути по-късно Влахович бе съборен в наказателното поле и протестираше бурно за дузпа, но съдията не уважи протестите му.

Играчите на “старата госпожа” достигнаха и до трето попадение в 65-ата минута след ново отлично центриране на Филип Костич отляво към Кийн около точката за дузпа, но впоследствие съдията го отмени поради засада. Почти веднага след това Масимилиано Алегри реши да даде почивка на част от титулярите си и замени Душан Влахович и Уестън Маккени с Аркадиуш Милик и Леандро Паредес.

Домакините имаха нова много добра възможност да отбележат ново попадение в 72-ата минута, когато при една много бърза контраатака те се озоваха в числено преимущество пред наказателното поле на Емполи, но Милик стреля от границата на наказателното поле в тялото на бранител.

Играчите на “старата госпожа” осъществиха нова добра бърза атака в 80-ата минута, в която Милик опита да изведе Рабио сам срещу Викарио, но в последния момент Себастиано Луперто успя да изчисти. Това обаче само отложи с минута или две попадението на френския полузащитник, тъй като именно той надскочи отбраната на Емполи при последвалия корнер и отбеляза третото попадение в мача.

В 85-ата минута ново добро центриране от дясното крило намери Милик в отлична позиция на няколко метра пред голлинията, но той прати топката покрай лявата греда. Нов пропуск направи появилия се като резерва Фабио Мирети в 87-ата минута, а играчите на Занети в този последен период от мача допускаха много грешки и положения пред своята врата.

Точка на спора сложи отново Адриен Рабио в добавеното време, когато Данило успя да надбяга неориентираната в този момент линия на отбраната на гостите и пусна в наказателното поле, където френският полузащитник прати топката в мрежата за 4:0

С тази победа Юве заема седмото място в класирането на Серия А с 19 точки, а Емполи е 11-и със същия брой точки. “Старата госпожа” ще има трудната задача да се изправи срещу Бенфика в средата на следващата седмица, където ще търси победа, за да съхрани шансове да продължи в следващата фаза на Шампионската лига.