РБ Лайпциг не остави шанс на Хамбургер, Айнтрахт (Фр) също върви напред за Купата на Германия

РБ Лайпциг се класира по безапелационен начин за 1/8-финалите на Купата на Германия. Възпитаниците на Марко Розе не оставиха никакъв шанс на Хамбургер, побеждавайки го с категоричното 4:0.

Юсуф Поулсен даде тов за изразителната победа с два гола в 33-тата и 36-ата минута на мача. Мохамед Симакан добави третото попадение в 69-ата минута, а крайното 4:0 оформи Бенямин Хенрихс в 81-вата минута.

За следващата фаза на турнира се класира и Айнтрахт (Франкфурт), който се наложи с 2:0 като гост на Щутгартер Кикерс. Елитния тим реши всичко в своя полза още до средата на първото полувреме с голове на Рандал Коло Муани в 11-тата и Хървойе Смолчич в 18-ата минута.

В другите два ранни двубоя от турнира днес Майнц 05 отстрани Любек след успех с 3:0 като гост, а Нюрнберг се справи с Манхайм с минималното 1:0.