Светкавица взе регионалното дерби и продължава без грешка

Светкавица (Търговище) спечели у дома с 1:0 срещу Черноломец (Попово) в съседското дерби и продължава с пълен актив. Двубоят е от деветия кръг на Североизточната Трета лига.

Светкавица: Имаме план как да спечелим дербито

Данаил Борисов осигури успеха в 72-ата минута, когато реализира с глава след центриране на Десислав Дяков. Гостите пък изиграха последните десетина минути с намален състав. Те започна мача по-добре. Имаха превес през по-голямата част на първото полувреме. Отправиха опасни удари. Домакините създадоха няколко ситуации, но липсваше завършващия удар.

Илиян Станчев: Доста опитен отбор сме за да се притесняваме

След почивката търговищкия тим игра по-добре. Създаде няколко опасни атаки, но отново не ги завърши резултатно. В 80-ата минута Васил Марков от Черноломец извърши нарушение и рефера вдигна втори жълт и червен картон.