ЦСКА - София громи и оглави efbet Лига

ЦСКА - София разгроми с 4:0 Хебър в мач от 14-ия кръг на efbet Лига и се качи на върха преди ЦСКА 1948 и Лудогорец да изиграят своите срещи от кръга. По два пъти се разписаха Дюкенс Назон (32, 56) и резервата Браян Морено (61, 71).

19 ЦСКА - София - Хебър

Дебют с червения екип направи колумбиецът Марселино. Сред 11-те се завърнаха Турицов и Де Нойер, които пропуснаха гостуването на тима в Разград.

Срещата започна с натиск на "червените", който можеше да бъде материализиран в 7-ата минута, но Линдсет не уцели добре топката от въздуха след центриране отдясно и Ндиае улови.

В 14-ата минута Търтов центрира отдясно към Валпорт, но нападателят на гостите шутира в аут. Четири минути по-късно Търтов отправи удар по земя, Бусато не се намеси убедително, но отбраната на домакините изчисти в предни позиции.

В следващите минути играта продължи в монотонно русло, без положения пред двете врати. Това се промени в 32-ата минута, когато ЦСКА - София откри резултата след груба грешка на Ндиае. Стражът на Хебър изрита топката в крака на Гарсес, след което тя се озова в Назон. Таранът навлезе в наказателното поле, финтира бранител на гостите, който се опита да го блокира и с удар покрай Ндиае вкара за 1:0.

В 39-ата минута Ндиае допусна нова груба грешка. Този път подаде на Гарсес, но крилото не се възползва по най-добрия начин от "подаръка" и не успя да намери намиращия се на празна врата Шагоян, а изпрати топката в ръцете на плонжиралия вратар.

В 42-ата минута Шагоян прониза за втори път вратата на "зелените", като и при този удар Ндиае не се намеси убедително. След преглед с ВАР обаче попадението бе отменено, тъй като при отнемането на топката за начало на атаката съдиите прецениха, че Линдсет е извършил нарушение.

Слабите изяви на стража на Хебър принудиха наставника на гостите Владимир Манчев да го замени на почивката с Дебърлиев.

Резервният вратар се намеси още в 48-ата минута, когато улови шут от дистанция на Юга.

Все пак "червените" стигнаха до втори гол сравнително бързо. Това се случи в 56-ата минута и негов автор отново бе Назон. Таранът получи пас пред наказателното поле на гостите, преодоля Крумов и с шут по земя в долния десен ъгъл не остави шанс на Дебърлиев.

След втория гол наставникът на домакините Саша Илич извади Шагоян и Назон, а на техните места се появиха Туфегджич и Морено. Именно двете резерви бяха с основна заслуга за третото попадение на ЦСКА - София в 61-ата минута. Първият отне топката от Крумов пред наказателното поле на Хебър и подаде към втория. Морено пък с плътен изстрел по земя вкара през краката на Дебърлиев за 3:0.

Десет минути по-късно Морено отбеляза за втори път във вратата на Хебър. Крилото получи пас отляво, влезе навътре и с шут от 16 метра не остави шанс на Дебърлиев.

Само 180 секунди по-късно Марселино можеше да ознаменува дебюта си с гол, тъй като се озова очи в очи с Дебърлиев, но стражът на гостите спаси неговия удар.

В 78-ата минута пазарджиклии останаха с човек по-малко след директен червен картон на Серано. Халфът влезе грубо в краката на Морено при опит да подаде топката, което му коства изгонването.

След тази ситуация домакините намалиха темпото и до края на срещата застрашиха само веднъж Дебърлиев, който отрази изстрел на Морено в заключителните секунди.

ЦСКА - СОФИЯ - ХЕБЪР 4:0

1:0 Дюкенс Назон 32
2:0 Дюкенс Назон 56
3:0 Браян Морено 61
4:0 Браян Морено 71

ЦСКА - СОФИЯ: 1. Бусато, 19. Турицов, 2. Матей, 6. Петров, 5. Де Нойер, 21. Юга, 7. Линдсет, 26. Марселино, 27. Гарсес, 9. Назон, 23. Шагоян

ХЕБЪР: 22. Ндиае, 28. Корнел, 27. Мазан, 10. Крумов, 19. Сила, 3. Божуркин, 8. Сереано, 97. Венсан, 98. Търтов, 17. Валпорт, 77. Хамдиев

Снимки: Владимир Иванов