Апоел (Беер Шева) и Лех пак не успяха да докажат кой е по-добрият

Ново равенство между Апоел (Беер Шева) и Лех (Познан) - този път 1:1, гарантира първото място на Виляреал в група “С” на Лигата на конференциите. Израелският и полският отбор пък най-вероятно ще се борят за втората позиция, докато на дъното е Аустрия (Виена) със само 1 точка.

Томер Хемед вкара за Апоел от дузпа още в 9-ата минута, след което гостите се разиграха и направиха много силна първа част. Минута преди нейния край Филип Симчак изравни.

През второто полувреме инициативата вече беше у домакините, но до нови голове не се стигна. Така, подобно на мача в Полша седмица по-рано (0:0), се стигна до реми.

Само първият в крайното класиране отива директно на 1/8-финалите, а вторият ще трябва да мине през плейофен кръг, отговарящ на 1/16-финал. Останалите два отбора отпадат.