Турнир на талантите U14: Зона Велико Търново - Зона София

ЦСКА - София II отстъпи при гостуването си на Вихрен (Сандаски)

ЦСКА - София II отстъпи с 2:3 като гост на Вихрен (Сандански) в отложен мач от Югозападната Трета лига, който се игра на стадион "Вихрен". Първото полувреме започна лошо за "червените" и домакините до 10-ата минута успяха да вземат преднина от два чисти гола.

Едва тогава футболистите на Стамен Белчев заиграха много по-атакуващ и красив футбол и в 27-мата минута Йоан Бауренски изведе Марк-Емилио Папазов на стрелкова позиция, а бързоногият техничар надбяга противниковата отбрана и с хубав изстрел намали на 1:2.

Последваха още по-силни моменти за гостите, които пропуснаха няколко изгодни положения. Все пак две минути преди почивката Алесандро Николов подаде към Мартин Сотиров, който изравни резултата след хубав завършващ удар с глава. По този начин двата състава се оттеглиха към съблекалните при равенство 2:2.

През втората част ЦСКА - София II продължи да търси още попадения и да играе красив и стойностен футбол, докато домакините предимно се защитаваха и разчитаха на контраатаки. "Червените" обаче нямаха шанс пред гола, като направиха доста пропуски.

В крайна сметка Вихрен успя да стигне до попадение, което се оказа победно и столичани отстъпиха с 2:3 като гост на Вихрен в Сандаски.

В неделя (16 октомври) тимът на Стамен Белчев приема състава на Септември (Симитли) на клубната база в Панчарево.

Стартов състав на ЦСКА - София II: 1. Илия Шаламанов-Тренков, 2. Илиян Димитров, 17. Алесандро Николов, 8. Браян Стефков, 11. Павел Жабов, 18. Юлиан Илиев, 10. Илиан Антонов, 5. Йоан Бауренски (к), 3. Росен Маринов, 6. Мартин Сотиров, 7. Марк-Емилио Папазов.

Снимки: cska.bg