Лудогорец би ЦСКА - София с луд късмет и индивидуална класа, "червените" забравиха какво е победа в Разград

Лудогорец спря негативната си серия от четири поредни срещи без победа във всички турнири, след като надигра с 2:1 ЦСКА - София в дербито от 13-ия кръг на efbet Лига.

Матиас Тисера откри резултата в 9-ата минута, а в 56-ата Амос Юга изравни. Якуб Пьотровски донесе трите точки на домакините след майсторско изпълнение в 79-ата минута.

23 Лудогорец - ЦСКА - София

Въпреки успеха разградчани се представиха крайно неубедително и трябва да благодарят на своя късмет, че не загубиха срещата. Под нивото си играха звездите Десподов и Каули, а слабо се представи и новото попълнение Нонато. Към тримата трябва да бъдат добавени и защитниците на отбора, които за пореден път показаха, че изпитват сериозни проблеми в абсолютно всеки двубой било то в Европа или efbet Лига.

От своя страна "червените" проспаха първия четвърт час, но след това бяха по-добрият тим. Липсата на късмет и по-голяма класа в предни позиции обаче ги лишиха минимум от точка. Това бе осми пореден мач за тях в Разград, в който не стигат до победа, но пък прекъснаха негативната си серия от шест шампионатни срещи без отбелязан гол на "Хювефарма Арена".

Наставникът на домакините Анте Шимунджа прибегна до три промени в сравнение с титулярите срещу ХИК. Групер, Нонато и Рик Джонатан започнаха за сметка на Пластун, Шоу и Текпетей.

По-любопитен бе съставът на гостите. Жеферсон стартира в центъра на терана за сметка на Кох, който остана на пейката. Юга зае позицията на нидерландеца в защита. Морено започна на върха на атаката. Вион и Гарсес действаха като халф-бекове, а Петров оформи триото в отбрана с Юга и Матей.

Първата опасност стана факт още във втората минута. Групер центрира остро по земя, а сантиметри не достигнаха на Тисера да засече от 4-5 метра фронтално срещу вратата. "Червените" отговориха с добра атака в 4-ата минута, която завърши след удар с боц на Морено от почти нулев ъгъл в аут.

Лудогорец първи удари в мача. Това се случи в 9-ата минута, когато Групер изведе Рик по лявото крило, бразилецът надбяга Матей и намери с отлично подаване Тисера, а аржентинецът без пробрем разстреля Бусато с фронтален шут от 6-7 метра.

В 17-ата минута Десподов можеше да удвои, но шутът му от 15 метра излезе в аут. В 21-ата минута Кабаков отсъди корнер в полза на ЦСКА - София, а не трябваше да го прави, тъй като топката рикошира в Юга след шут на негов съотборник. След изпълнението му "червените" поискаха дузпа за игра с ръка на Нонато, но не я получиха.

В 34-ата минута и "червените" създадоха първата си голова ситуация. Вион центрира от фал към задната греда, където Гарсес стреля с глава, но Падт улови пред голлинията.

До края на полувремето гостите бяха по-активният тим и в 43-ата минута получиха нова добра възможност да застрашат противниковата врата след статично положение. Шагоян шутира от фал, а Падт отново спаси, този път избивайки с крак.

Четири минути след началото на втората част Юга направи голяма глупост, когато получи съдийска топка, но, незнайно защо, не игра с нея. Каули дойде отдалеч и му я отне. По този начин двама играчи на "орлите" се озоваха срещу един противников защитник пред наказателното поле на "червените", но плеймейкърът на разградчани сбърка при паса към намиращия се очи в очи срещу вратаря Тисера.

В 56-ата минута Юга изведе Морено, който шутира в близкия ъгъл, а Падт изби в корнер. След центрирането Десподов изпусна Юга и халфът разстреля Падт с глава за 1:1.

В 63-ата минута ЦСКА - София изпусна още едно положение. Вион центрира отляво към Морено, който от три метра не уцели вратата.

В 69-ата минута Юга блъсна в гръб Текпетей и разградчани поискаха дузпа, но Кабаков не отсъди такава, а показа жълт картон на нападателя. Съдията на ВАР - Ивайло Стоянов, също не сигнализира, че има нарушение.

В 73-ата минута резервата Назон се справи без особени проблеми с Недялков и стреля опасно, но покрай горния десен ъгъл. Четири минути по-късно Шагоян шутира от фал и нацели мрежата, но от външната страна.

И когато "червените" играеха далеч по-добре от своя противник, допуснаха втори гол. В 79-ата минута Рик изведе Групер отляво в наказателното поле. Израелецът намери Пьотровски, който овладя и с техничен удар по земя вкара в долния ляв ъгъл.

В 92-ата минута Тиаго излезе очи в очи фронтално срещу Бусато, но стражът на гостите изби. Тапката попадна в Рик, който бързо подаде към Текпетей, а ганаецът направи по-трудното и не уцели празната врата.

ЛУДОГОРЕЦ - ЦСКА - СОФИЯ 2:1

1:0 Матиас Тисера 9
1:1 Амос Юга 56
2:1 Якуб Пьотровски 79

ЛУДОГОРЕЦ: 1. Падт, 16. Фон Витри, 24. Вердон, 3. Недялков,14. Групер, 6. Пьотровски, 20. Нонато, 11. Десподов, 95. Каули, 73. Рик, Тисера

ЦСКА - СОФИЯ: 1. Бусато, 15. Вион, 2. Матай, 3. Жеферсон, 6. Петров, 21. Юга, 8. Шопов, 7. Линдсет, 23. Шагоян, 27. Гарсес, 28. Морено

Снимки: Владимир Иванов