ЦСКА 1948 пропусна да се откъсне на върха след греда и два отменени гола срещу Черно море

ЦСКА 1948 пропусна да дръпне с 4 точки на върха пред втория ЦСКА - София, след като завърши 0:0 с Черно море в мач от 13-ия кръг на efbet Лига.

Варненци дадоха сериозен отпор на "червените", но в крайна сметка домакините повече трябва да съжаляват за изпуснатите две точки, тъй като през първата част Топузов нацели греда, а след почивката два техни гола правилно бяха отменени след намеса на ВАР и по този начин реферите демонстрираха, че когато искат, могат да използват видео-асистент рефера по предназначение.

Освен това домакините изпуснаха на два пъти много добри положения, в които Кирилов и Октавио не успяха да реализират.

20 ЦСКА 1948 - Черно море

Наставникът на домакините Любослав Пенев заложи на любопитна 11-ка, в която отсъстваха част от звездите на тима. Там не бяха националите на България Радослав Кирилов и Георги Русев, които влязоха през второто полувреме.

Домакините започнаха по-активно в началото на двубоя, но постепенно варненци изравниха играта и на свой ред изпълниха четири корнера през първия четвърт час, но те не затрудниха Наумов и "червената" отбрана.

В 25-ата минута Топузов бе изведен зад отбраната на гостите и стреля с левия крак в гредата. След ситуацията страничният съдия вдигна флага за засада, но ако имаше попадение, то  щеше да бъде признато след намеса на ВАР, тъй като Атанасов покриваше нападателя на ЦСКА 1948.

Варненци отговориха с удар на Кета в 29-ата минута, а Наумов плонжира и улови. Четири минути преди края на първата част шут на Панайотов отдалеч излезе над напречната греда.

На почивката домакините извършиха три смени. В игра се появиха Русев, Кирилов и Октавио. Това доведе до подем в тяхното представяне. В 58-ата минута Октавио центрира отдясно към непокрития Кирилов, крилото отправи шут от 8-9 метра, но Георгиев с невероятен рефлекс изби в корнер. След неговото изпълнение Чочев прати топката в мрежата с глава, но попадението бе отменено заради нарушение на халфа срещу противников състезател при борба за позиция.

В 67-ата минута опасен шут на Василев рикошира в Джонатан и излезе в корнер. ЦСКА 1948 отговори със страхотен пробив на Русев отдясно, чрез който преодоля трима футболисти на Черно море. Последва успоредно подаване на голлинията, Октавио се хвърли и от метър изкара топката в аут.

Четвърт час преди края Наумов изби в корнер техничен параболичен изстрел на Василев. В 80-ата минута реферите отмениха втори гол на "червените". Петров отклони с глава към Елитон центриране от фал, а вторият прати топката в мрежата, но голът не бе зачетен заради засада.

До края на здравия сблъсъкпред ЦСКА 1948 се откри още един добър шанс за попадение, но Русев не уцели вратата с шут от 16 метра.

ЦСКА 1948 0:0 ЧЕРНО МОРЕ

ЦСКА 1948: 29. Наумов, 19. Фуртадо, 87. Петров, 14. Елитон, 2. Перейра, 22. Даскалов, 18. Чочев, 6. Охене, 7. Топузов, 17. Енрике, 25. Сердюк

ЧЕРНО МОРЕ: 22. Георгиев, 3. Атанасов, 15. Босанчич, 6. Попов, 2. Панов, 7. Клементе, 88. Мимито, 71. Панайотов, 20. Кета, 39. Златев, 31. Беншаа

Снимки: Владимир Иванов