Светкавица триумфира и в Шумен

Светкавица (Търговище) спечели в Шумен срещу Волов с 1:0 и продължава с пълен актив. Двубоят е от осмия кръг на Североизточната Трета лига. Мартин Янакиев осигури трите точки. Това се случи в 72-ата минута, когато нападателя завърши многоходова акция на съотборниците си с точен удар от границата на наказателното поле за окончателното 0:1. Освен голмайстора, огромна заслуга за успеха има и търговищкия вратар Костадин Иванов, който предотврати сигурни голове за домакините. Те започнаха по-добре и владееха инициативата през цялото първо полувреме.

Мобилизация на макс в Светкавица за гостуването в Шумен

Не успяха обаче да материализират предимството си. Футболистите на Светкавица действаха приряно и проведоха първата си атака едва в 40-ата минута. След почивката заиграха по-добре. Съперникът обаче продължи да атакува настървено, но Костадин Иванов опази мрежата си суха.