Майнц 05 не успя да се справи с РБ Лайпциг

Отборите на Майнц 05 и РБ Лайпциг завършиха наравно 1:1 на “Опел Арена” в двубой от 9-ия кръг на Бундеслигата. Така домакините записаха четвърти пореден шампионатен мач без успех.

“Биковете” започнаха мача по-добре, като в 18-ата минута при центриране на Кристофър Нкунку, Амаду Айдара стреля с глава, но гредата спря удара му. Майнц обаче постепенно заиграха по-добре и така поведоха в резултата в 45-ата минута с гол на Маркус Ингвартсен. Това само мотивира гостите през втората част да потърсят поне изравнително попадение, като стигнаха до такова в 80-ата минута. Тогава Марсел Халстенберг центрира в наказателното поле, където Нкунку със своя изстрел с глава донесе равенството в мача.

Така РБ Лайпциг е на десетата позиция в класирането с 12 спечелени пункта. Майнц има същия актив, но е с две места по-надолу заради по-лошата си голова разлика.

Снимки: Gettyimages