Обрат на Борнемут продължи затъването на Лестър

Борнемут постигна обрат през второто полувреме, за да стигне до успех с 2:1 в домакинството си на Лестър. Патсон Дака откри резултата в десетата минута. Два гола в рамките на четири минути в средата на второто полувреме промениха развоя на мача. Филип Билинг изравни, а Райън Кристи донесе победата на "черешките".

Борнемут няма загуба под ръководството на временния наставник Гари О'Нийл и записа втори успех в последните си пет мача. Ситуацията на Лестър е коренно различна. Тимът записа седма загуба в последните си осем мача в първенството и продължава да е в зоната на изпадащите.

През първото полувреме Лестър имаше предимство и заслужено поведе. След почивката обаче Борнемут заигра доста по-добре, натисна съперника и стигна до обрат. Изразняването дойде след грешки в защитата на гостите и бе реализирано след страхотно воле на Билинг.

Изравнителният гол вдъхнови домакините и трибуните и атаките към Дани Уорд продължиха. В 71-ата минута Билинг намери Соланке, а неговият удар с глава бе отклонен от Кристи преди топката да се озове в мрежата. Малко преди края попадение на резервата Джейдън Антъни бе отменено поради засада.

Снимки: Imago