Влиянието на Греъм Потър вече се усеща на "Стамфорд Бридж", Челси не срещна трудности срещу Уулвс

Челси победи с класическото 3:0 Уулвърхамптън и по този начин достигна до третата си поредна победа в Премиър лийг. Точни “сините от Лондон” бяха Кай Хаверц (45’), Кристиан Пулишич (54’) и Армандо Броя (90’), а с две асистенции се отличи Мейсън Маунт. Гостите, водени от временният си наставник Стив Дейвис, изиграха добра първа част, но получиха попадение в добавеното време, което сякаш прекърши тяхната увереност.

Футболистите на Челси изиграха добро първо полувреме и почти през цялото време владееха инициативата, а действията се развиваха най-вече в половината на гостите.

Още в първите петнайсетина минути “сините” създадоха две добри положения след подавания в наказателното поле на Сесар Аспиликуета, първото от които мина близо до гредата след удар на Конър Галахър, а при второто никой не успя да засече топката на метър-два пред голлинията.

В 21-ата минута “вълците” отговориха с опасна контраатака, която бе спряна именно от капитана на Челси пред наказателното поле с нарушение, което му донесе жълт картон. Последва опасен пряк свободен удар на Жоао Моутиньо, който бе спасен от Кепа Арисабалага.

В 31-ата минута Кристиан Пулишич стреля много опасно, но Жозе Са спаси акрибатично с една ръка. В следващите минути играчите на Уулвс също осъществиха няколко контраатаки, но в последната им част грешаха, което проваляще добри възможности.

Домакините откриха резултата в срещата буквално с последния удар за първата част. Една балонна топка изпратена от дясното крило прехвърли куп от играчи в наказателното поле и достигна Кай Хаверц, който с не особено силен удар прехвърли стража на Уулвс и се разписа за 1:0.

Временният мениджър на “вълците” Стив Дейвис направи промени на почивката и неговите играчи започнаха отлично второто полувреме. В първите пет минути те изнесоха играта пред наказателното поле на противника, пращайки толкова топки в него, колкото и за цялата първа част. След това играчите на Челси се поокопитиха и постепенно свикнаха с промените в подходя на гостите.

Футболистите на Греъм Потър вкараха второ попадение в 53-ата минута, когато осъществиха бърза атака, която достигна до Мейсън Маунт, а той се възползва от грешка на Макс Килман и изведе Кристиан Пулишич по перфектен начин сам срещу Жозе Са, който нямаше как да сгреши от такава позиция и се разписа за 2:0.

В следващите минути двата тима си размениха поредица от атаки, но така и не успяваха да достигнат до по-чисто положение пред някоя от двете врати. Малко след 70-ата минута Греъм Потър направи няколко смени, което доведе и до смяна на схемата, която от такава с четирима в отбрана бе оформена в такава с трима централни бранители и халф-бекове в опит на мениджъра да затвори подстъпите към своето наказателно поле.

Челси осъществи много добра контраатака в 83-ата минута, когато трима играчи на лондончани излязоха срещу двама в “златисто”, но лош пас към Армандо Броя позволи на Жозе Са да изпревари албанския нападател и да хване топката.

Футболистите на домакините отбелязаха трето попадение точно преди да изтече редовното време, когато появилият се като резерва Армандо Броя бе изведен зад гърба на отбраната и с отличен изстрел с десния крак покачи на 3:0.

С тази победа тимът на Греъм Потър заема четвъртото място в класирането с 16 точки, а Уулвс продължава да е в зоната на изпадащите с едва 6.

Снимки: Imago