БФ Волейбол официално представя Джанлоренцо Бленджини като национален селекционер

Тънка засада лиши Ботев (Враца) от успех над Арда

Отборите на Ботев (Враца) и Арда завършиха наравно 0:0 в мача помежду си от 13-ия кръг на efbet Лига. Домакините могат повече да съжаляват, че не стигнаха до трите точки, тъй като бяха по-активни през по-голямата част от срещата, а също така техен гол бе отменен заради тънка засада.

Срещата започна равностойно, като в първите минути домакините имаха лек превес, а след това Арда бе малко по-активният тим.

Така се стигна до 31-ата минута, когато Ботев (Враца) помисли, че е напред в резултата. Тогава при едно центриране отдясно Даниел Генов вкара топката във вратата на гостите с глава. След дълго преглеждане от ВАР обаче попадението бе отменено заради тънка засада.

През втората част домакините бяха по-активният тим, но рядко стигаха до чисти позиции пред вратата на Господинов. В края на срещата Жан Пиер Да Силва можеше да стреля по-добре от чиста позиция, но прати топката покрай вратата. Малко по-късно подобна ситуация имаше и на отсрещната врата, когато Александър Георгиев прати топката близо до гредата. Така или иначе последният съдийски сигнал дойде при 0:0.

В класирането Ботев остава на 11-о място с 11 точки. Арда от своя страна е в горната част на таблицата с 21 точки и седма позиция.

БОТЕВ (ВРАЦА) 0:0 АРДА

Състави:

БОТЕВ (ВРАЦА): 76. Костов, 23. Мендоса, 37. Рапнуй, 8. Фераресо, 20. Биатумусока, 10. Монтоя, 6. Георгиев, 88. Валбуена, 15. Маринов, 9. Генов, 19. Переа

АРДА: 1. Господинов, 2. Али, 3. Сако, 24. Петков, 11. Георгиев, 4. Стоев, 8. Желев, 80. Котев, 17. Коконов, 18. Н’Диайе, 9. Йорданов

СЪДИЯ: Радослав Гидженов
СТАДИОН: "Христо Ботев", Враца
НАЧАЛО: 17:45 часа

Снимка: start-photo.bg