Пирин и Берое не успяха да стигнат до така желаните три точки

Пирин и Берое не успяха да се победят и завършиха при резултат 0:0 в мач от 13-ия кръг на efbet Лига. Двубоят в Благоевград не бе особено атрактивен за зрителите, като първият точен изстрел дойде едва в 55-ата минута. След средата на втората част обаче домакините станаха доста по-опасни на терена и натиснаха своя съперник, като дори Преслав Йорданов нацели страничния стълб след атрактивна странична ножица в 68-ата минута.

Двата тима влязоха в срещата в не особено добра форма и трите точки днес можеха да се окажат ключови. В крайна сметка обаче нито един от двата отбора не успя да вкара попадение и спечелиха по 1 точка. Това се оказва и първата точка за Николай Киров начело на Берое, който откакто е треньор на “заралии” имаше само загуби до днес.

Първата опасност дойде в 4-ата минута, когато капитанът на гостите Симеон Мечев опита далечен изстрел извън наказателното поле. Топката мина близо покрай страничния стълб, но излезе в аут. След това обаче темпото поспадна и интересни положения не се създаваха. Така се стигна до 20-ата минута, когато и Пирин се доближи до попадението. Тогава след центриране от корнер Петър Занев остана непокрит и засече кълбото с глава, но то тупна в земята и излезе в аут.

Шест минути по-късно Серкан Юсеин се включи в атаката на своя отбор. Халфът беше оставен непокрит в наказателното поле и успя да засече центриране на Рука, но стреля много неточно. В 31-ата минута Ради Цонев шутира добре малко зад дъгата на наказателното поле, но отново в аут. До края на полувреме атаки следваха и към едната, и към другата врата, но без да се създават опасни положения.

В 55-ата минута дойде и първият точен изстрел в срещата. Станислав Костов получи подаване от Макрецкис, навлезе в наказателното поле и стреля слабо, а Иван Караджов без проблем улови.

В 64-ата минута дойде и най-опасното положение в срещата. Абубакар Тунгара получи хубаво извеждащо подаване, напредна и подаде на нахлуващия Божидар Пенчев. Младият халф засече, но направи по-трудното и прати кълбото прави в ръцете на Янко Георгиев. Впоследствие обаче се видя, че бе вдигнат и флагът за засада.

4 минути по-късно Пирин също можеше да открие. Иван Тасев се пребори за топката и я измъкна от аутлинията на Берое. След това халфът я подаде на Макрицкас, който центрира към Преслав Йорданов. Централният нападател на “орлетата” засече атрактивно със странична ножица, но за негово нещастие нацели страничния стълб.

Пирин определено натисна своя съперник и получи импулс в играта си след влизането на Преслав Йорданов. В 76-ата минута Занев пусна хубав разсичащ пас и изведе централния нападател на чиста позиция. Йорданов, останал очи в очи с Караджов, се опита да преодолее вратаря на “заралии”, но стражът на Берое бе скъсил ъгъла и изби.

ПИРИН 0:0 БЕРОЕ

Стартови състави:

Пирин: 21. Янко Георгиев, 38. Александър Дюлгеров, 73. Венцислав Бенгюзов, 19. Вячеслав Велев, 26. Иван Тасев, 18. Мартин Смоленски, 5. Николай Бодуров, 3. Петър Занев, 17. Радослав Цонев, 29. Станислав Костов, 20. Чебраилс Макрецкис;

Берое: 1. Иван Караджов, 3. Димитър Пиргов, 5. Томас Фонтен, 6. Рука, 8. Серкан Юсеин, 10. Абубакар Тунгара, 13. Абел Анисе, 14. Стилиян Николов, 16. Симеон Мечев, 17. Спас Георгиев, 19. Калоян Кръстев.

Снимка: startphoto.bg