Арсенал изкова класическа победа над Бодьо/Глимт и вече чака Ливърпул

Арсенал постигна убедителна победа с 3:0 над гостуващия Бодьо/Глимт в мач от третия кръг на Лига Европа. За “артилеристите” точни бяха Едуард Нкетия (23’), Роб Холдинг (27’) през първата част, а Фабио Виейра добави трето попадение в края на срещата.

Арсенал излезе напред в 25-ата минута, когато добра контраатака осъществена от Фабио Виейра и Габриел Мартинели прати топката в Киърън Тиърни в наказателното поле, той стреля в дясната греда, а там Еди Нкетия напълно непокрит нямаше проблем да прати топката в мрежата за 1:0.

Само две минути по-късно домакините вече водеха с 2:0, след като Фабио Виейра центрира отлично отдясно и там Роб Холдинг прати с глава топката в мрежата. До почивката домакините пропуснаха още две добри положения чрез Еди Нкетия и Фабио Виейра.

Играчите на Микел Артета имаха отлична възможност за трето попадение още в първите секунди на втората част, когато Гранит Джака стреля опасно, но Никита Хайкин спаси.

В следващите минути играчите на Бодьо/Глимт започнаха да играят доста по-добре и на няколко пъти застрашиха сериозно Мат Търнър, който днес бе титуляр на вратата на “артилеристите”.

Това принуди Микел Артета да вземе мерки и на терена се появиха останалите на скамейката в началото на двубоя Мартин Йодегор, Букайо Сака и Габриел Жезус. Нкетия пропусна ново добро положение за домакините в 79-ата минута, когато бе изведен много добре от Йодегор, но стреля над вратата.

Играчите на Арсенал достигнаха до трето попадение пет минути преди края, когато Фабио Виейра се разписа след блестящ пробив на Габриел Жезус в наказателното поле, след което подаде към португалеца, който не сбърка от няколко метра.

С тази победа лондончани са уверено на първото място в класирането на своята група с 6 точки, но от два двубоя, тъй като предишната им среща в турнира срещу ПСВ Айндховен бе отложена заради смъртта на кралица Елизабет Втора. Водачът в Премиър лийг има трудна задача и през уикенда, когато ще трябва да се изправи срещу Ливърпул. От своя страна Бодьо/Глимт засега е трети с 3 двубоя.

Снимки: Imago