Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Реал Сосиедад се справи в гостуването си на Шериф и продължава да води в групата

Реал Сосиедад постигна победа с 2:0 в гостуването си на Шериф (Тираспол) в мач от третия кръг на груповата фаза на Лига Европа. Попаденията за испанския тим бяха дело на Давид Силва (53’) и Ариц Елустондо (62’).

Испанският тим бе по-добрият през цялото времетраене на двубоя и победата им в крайна сметка бе съвсем закономерна. Играчите на Иманол Алгуасил започна двубоя добре и баските пропуснаха няколко добри положения още през първата част чрез Давид Силва и Браян Мендес.

Те вдигнаха оборотите още след почивката и в крайна сметка достигнаха до попадение десетина минути след началото на второто полувреме, когато Александър Сьорлот задържа отлично, след което намери връхлитащия Давид Силва и той нямаше проблем да се разпише в горния ляв ъгъл за 1:0. Нещата за Шериф взеха още по-лошо развитие в 61-ата минута, когато Муса Киабу получи втори жълти съответно червен картон за нарушение срещу играч на гостите.

Именно от това нарушение пък Ариц Елустондо направи нещата за домакините почти недостижими и сложи точка на двубоя с второ попадение. В последния половин час Сосиедад пропусна няколко добри възможности за трето попадение, но в крайна сметка и този резултат бе достатъчен на гостите да се поздравят с победата в срещата.

С нея те продължават да имат пълен актив от 9 точки след три кръга и водят убедително в класирането, следвани от Манчестър Юнайтед с 6, а Шериф е трети с 3 точки.

Снимки: Imago