"Синя звездна класация", ОСК "Левски" награждава най-добрите си спортисти

РБ Лайпциг си върна надеждите след успех над Селтик

РБ Лайпциг записа първа победа в група F на Шампионската лига, след като спечели с 3:1 домакинството си на Селтик. Кристофър Нкунку откри резултата в 27-ата минута, след като малко по-рано негово попадение бе отменено поради засада. Шотландците изравниха в началото на второто полувреме чрез Жота. Две попадения на Андре Силва (64, 77) донесоха успеха на германския тим.

Отборът на Марко Розе изпревари днешния си съперник, който е на дъното на групата с една точка. Другият мач в групата е между лидера Реал Мадрид и Шахтьор.

Домакините загубиха капитана си Петер Гулачи още в 13-ата минута, когато вратарят трябваше да напусне поради контузия. Това не се отрази сериозно на играта на РБ Лайпциг, който стигна до гол малко по-късно. Отлична контраатака и подаване на Симакан изведе Нкунку, който прати топката в мрежата. След разглеждане с ВАР попадението бе отменено поради засада.

Резервният вратар Янис Блашич направи добро спасяване в 24-ата минута след удар на Фурухаши. Нкунку създаваше сериозни проблеми на защитата на гостите и в 27-ата минута откри резултата. Френският нападател този път забави тръгването си и попадението бе зачетено. Селтик също загуби капитана си поради контузия. Калъм Макгрегър бе заменен в 38-ата минута. "Детелините" обаче успяха да изравнят в самото начало на второто полувреме, когато Жота се възползва от подаване на Киого.

Това накара РБ Лайпциг да тръгне да търси гола по-активно. Тимо Вернер бе изведен на прекрасна позиция и стреля покрай Джо Харт, но топката се удари в гредата. Малко по-късно Собослай прати топката в мрежата с прекрасен удар. Голът обаче не беше зачетен, тъй като футболист на домакините от положение на засада пречеше на вратаря.

Грешка на Харт доведе до втория гол на германците. Той прати топката на крака на Собослай, който бързо изведе Андре Силва, който направи резултата 2:1. Португалецът се разписа още веднъж в 77-ата минута, когато завърши по изключителен начин блестяща контраатака.Симакан му подаде от въздуха, а той великолепно овладя топката и я прати в мрежата.

Снимки: Gettyimages