Женско първенство по футбол: Пълдин (Пловдив) - Локомотив (Стара Загора)

ЦСКА - София II бие на "Герена", бивш играч на "сините" наказа талантите на Левски

Вторите отбори на Левски и ЦСКА - София завършиха при 0:1 в двубой от деветия кръг на Група “Б” на Югозападната трета лига. Марк-Емилио Папазов вкара единственото попадение в 17-ата минута, а през втората част нацели и напречната греда.

Лбопитното за голмайстора е, че той започва в ДЮШ на "сините", но след това се мести на "Армията".

През първия четвърт час двата отбора не предприеха някакви по-сериозни набези към вратите. Промяната дойде в 15-ата минута, когато Марков се включи на скорост и отправи шут в близкия ъгъл, а Шаламанов удвои. Секунди по-късно отново Марков завърши атака на "сините", но този път стреля над вратата.

Талантите на ЦСКА - София отговориха подобаващо в 17-ата минута, когато откриха резултата. Папазов получи извеждащ пас и се озова очи в очи с Андонов. Стражът на "сините" се подхлъзна и падна, което помогна на "червения" нападател да го преодолее без проблем и да вкара в празната врата.

До края на полувремето нямаше повече интересни ситуации и гостите се оттеглиха на почивка с гол преднина.

След почивката играта продължи да е равностойна, с малко положения пред двете врати. В 59-ата минута Килов шутира от далечна дистанция, но покрай "червената" врата. Малко по-късно и Александров от гостите пробва да изненада вратаря с удар отдалеч, но Андонов без проблем улови.

В 73-ата минута Папазов се пребори с Чакъров, озова се сам срещу Анданов и прехвърли стража на "сините" с ефектно "копване", но топката "кацна" на напречната греда и излезе в аут. Секунди по-късно Папазов стреля под ъгъл, а Андонов изби в корнер.

По-дейният тим в тези минути, отборът на ЦСКА - София, отправи още един удар с глава, който профуча над напречната греда.

В 84-ата минута Левски пропусна първата си сериозна възможност. Килов намери Василев в наказателното поле. Последва удар от 14-15 метра, Шаламанов не мръдна, но топката профуча покрай вратата. Секунди след това Стрински получи удобна възможност за шут, но не вложи достатъчно сила и стражът на "червените" улови.

ЛЕВСКИ II 0:1 ЦСКА - СОФИЯ II

0:1 Марк-Емилио Папазов 17

ЛЕВСКИ II: 1. Иван Андонов, 6. Денис Динев, 2. Слави Чакъров, 4. Никола Църовски, 5. Атанас Килов, 8. Антоан Стоянов, 9. Мартин Тодорски, 3. Калоян Стрински, 7. Антон Иванов, 10. Ивайло Марков, 11. Борислав Рупанов

ЦСКА - София II: 1. Илия Шаламанов-Тренков, 9. Александър Георгиев, 7. Марк-Емилио Папазов, 10. Илиан Антонов, 18. Юлиан Илиев, 22. Илиян Димитров, 17. Алесандро Николов, 14. Петко Панайотов, 8. Браян Стефков, 5. Росен Маринов, 6. Мартин Сотиров