Николай Желязков и Александър Попов застават един срещу друг преди дългоочаквания финал между Левски и ЦСКА във волейбола

Отбор от Австралия надви Финикс Сънс

Австралийският Аделаида 36ърс победи със 134:124 тима на Финикс Сънс в контролен мач преди старта на сезона в Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада.

Това е първо поражение за отбор от НБА от чуждестранен съперник от 2015 година насам, когато Бруклин Нетс отстъпи на турския Фенербахче.

Загубата на Финикс обаче може да се приеме за сензационна, тъй като през миналата кампания "слънцата" спечелиха редовния сезон в НБА, а само преди година играха и за титлата, но отстъпиха в шест мача пред Милуоки Бъкс.

Аделаида поведе от самото начало на мача, като след първата четвърт австралийският тим водеше с 33:28, а на почивката преднината му бе 12 точки при 71:59. Малко след началото на третата четвърт домакините свалиха на два пъти изоставането си до само една точка, но така и не успяха да вземат преднина в нито един момент от второто полувреме.

Много важна роля за успеха на Аделаида изигра отличната стрелба от далечно разстояния. Гостите вкараха 24 тройки от 43 опита, докато Финикс завърши с 9 от 34 по този показател.

Най-резултатен за победата на 36ърс бе Крейг Рандъл с 35 точки, а Робърт Франкс добави още 32 точки. Антониъс Кливланд завърши с 22.

За Финикс с 23 точки най-полезен бе резервният гард Камерън Пейн, а по 22 точки вкараха Диандре Ейтън и Микал Бриджес.

Новият сезон в НБА започва на 18 октомври.

Снимки: Gettyimages