Везенков прибра още един трофей в Гърция след бой над Панатинайкос

Българският баскетболен национал Александър Везенков и клубният му отбор Олимпиакос спечелиха Суперкупата на Гърция за 2022 година. Олимпиакос победи големия си съперник Панатинайкос с 67:52 (18:15, 19:19, 19:9, 11:9) във финала на надпреварата, която се проведе в Родос и добави трофея към шампионската титла и Купата на страната, които спечели в края на миналия сезон.

Везенков отново бе след най-полезните за своя тим. Той оформи дабъл-дабъл, завършвайки с 12 точки, 11 борби и 2 асистенции за 29 минути на терена.

Мустафа Фал отбеляза 12 точки, 5 борби и 5 асистенции за успеха на „червените“ от Пирея, докато за Панатинайкос с 12 точки, 3 борби и 4 асистенции се отчете Парис Лий.

Ключова за победата на Олимпиакос бе третата четвърт, в която баскетболистите, водени от старши треньора Йоргос Барцокас, реализираха 19 срещу 9 точки за противника. След равностойно първо полувреме, на почивката Александър Везенков и съотборниците му водеха с 3 точки – 37:34, а преди последните 10 минути преднината им бе 56:43.

И двата отбора не бяха особено ефективни в стрелбата от дистанция, а баскетболистите на Олимпиакос имаха превъзходство в борбата под коша.

Третото място в турнира за Суперкупата на Гърция спечели тимът на Промитеас, който надигра Колосос Родос с 95:71 (23:20, 21:12, 24:16, 27:23) по-рано през деня.

Джо Йънг бе най-резултатен за Промитеас с 23 точки, 2 борби и 3 асистенции, а за Колосос с 21 точки и 2 борби завърши Ти Джей Старкс.