Ивайло Чочев няма спирка! ЦСКА 1948 удари Локомотив на "Лаута" и се качи на върха

ЦСКА 1948 постигна много важен успех в пловдивския парк “Лаута”. Възпитаниците на Любослав Пенев победиха с 1:3 Локомотив (Пловдив) в мач от 12-ия кръг на efbet Лига и по този начин се изкачиха на върха в класирането. Страхотен мач за “червените” направи Ивайло Чочев, който се отчете с два гола и една асистенция. Именно той (53) беше точен за гостите през второто полувреме, а много бързо след това Преслав Боруков (56) възстанови равенството. Джонатан (67) отново даде аванс на гостите. Втори гол на Ивайло Чочев (83) направи още по-сериозна преднината на "червените".

В 3-ата минута на срещата Локомотив беше много близо до гола. Бабакар Дион центрира добре от десния фланг и намери напълно свободния Бирсент Карагарен на втора греда. Вместо да шутира от въздуха, Карагарен предпочете да овладее топката, след което да стреля. Ударът му беше блокиран, а до намеса на Даниел Наумов не се стигна.

Видимо Локомотив бе по-активният отбор на терена през първите 15 минути, но до сериозни голови опасности не се стигна. В 22-ата минута слаб удар на Преслав Боруков от границата на наказателното поле не затрудни по никакъв начин Даниел Наумов. В 28-ата минута се откриха две отлични възможности за Локо да поведе. Първо удар от близка дистанция на Петър Витанов беше париран от Наумов, а след това отново вратарят на ЦСКА 1948 се намеси при добре насочен шут на Димитър Илиев в горния ляв ъгъл.

В 33-ата минута топката достигна до Ивайло Чочев в наказателното поле. Той овладя на гърди и шутира, но в аут. Четири минути по-късно Петър Витанов подаде в коридор към Преслав Боруков. Нападателят не намери добре добре топката и стреля слабо по земя в обсега на Даниел Наумов.

В 39-ата минута дойде и най-дискусионният момент, при който играчите на ЦСКА 1948 поискаха червен картон за младока Тодор Павлов. Защитникът сгреши в центъра на терена, позволявайки на Алекс Колев да отнеме топката и да се устреми към вратата на Динко Хоркаш. Малко преди наказателното поле Павлов възстанови позицията си и се намеси, нарушавайки равновесието на Колев. ВАР разгледа ситуацията и прецени, че младокът е действал чисто.

След този момент гостите от София създадоха сериозна опасност пред вратата на Локомотив, при която за малко не се стигна до гол. В 42-ата минута при центриране Динко Хоркаш изпусна топката, но от около 15 метра Чочев пропусна великолепен шанс. В последната минута на първата част Георги Русев смълча стадион "Локомотив", но след намесата на ВАР попадението беше отменено. Крилото на ЦСКА 1948 бе в положение на засада при подаването на Ивайло Чочев зад гърба на защитата.

В 47-ата минута центриране на Джонатан от корнер намери Хелитон Дос Сантос в наказателното поле. Той надскочи всички, но ударът му с глава премина встрани от вратата. В 53-ата минута ЦСКА 1948 поведе след хубав гол на Ивайло Чочев. Енрике центрира към втора греда, където халфът на гостите се бе позиционирал добре между защитниците в черно-бяло. Той овладя на гърди и просто прати топката във вратата, отбелязвайки поредното си попадение от началото на сезона.

Много бързо Локомотив възстанови равенството чрез Преслав Боруков. В 56-ата минута Бирсент Карагарен качи топката на главата на своя колега, който не сбърка от близка дистанция. Страничният съдия вдигна флага си за засада, но след намесата на ВАР попадението беше зачетено.

В 65-ата минута Бирсент Карагарен шутира в аут. Две минути по-късно ЦСКА 1948 отново поведе в резултата с гол на Джонатан. Голяма заслуга за попадението има Ивайло Чочев, който намери бразилския халф-бек на втора греда със страхотен пас по въздуха.

В 83-ата минута сякаш всичко приключи за Локомотив с втория гол в мача на Ивайло Чочев. Джонатан проби по левия фланг и пусна центриране по земя пред наказателното поле. Там Ивайло Чочев атакува топката, замахна, че ще стреля и остави Милош Петрович на земята. Чочев влезе в наказателното поле и за него остана да прати топката във вратата.

ЛОКОМОТИВ (ПД) - ЦСКА 1948 1:3
 0:1 Ивайло Чочев (53)
1:1 Преслав Боруков (56)
1:2 Джонатан (64)
1:3 Ивайло Чочев (83)

Стартови състави:

ЛОКОМОТИВ: 23. Динко Хоркаш, 13. Матеус Да Силва, 4. Мартин Паскалев, 5. Тодор Павлов, 19. Александър Василев, 15. Пиер Зебли, 34. Петър Витанов, 14. Димитър Илиев, 7. Бабакар Дион, 99. Преслав Боруков, 9. Бирсент Карагарен;
Старши треньор: А. Томаш

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 19. Стив Фуртадо, 87. Симеон Петров, 14. Хелитон Дос Сантос, 2. Джонатан Перейра, 22. Реян Даскалов, 18. Ивайло Чочев, 6. Карлос Охене, 10. Георги Русев, 9. Александър Колев, 99. Радослав Кирилов;