Ливърпул допусна три гола на "Анфийлд", хеттрик на Тросар в дебюта на Де Дзерби

Проблемите на Ливърпул продължават и след паузата, като особено сериозни са тези в защита. Мърсисайдци завършиха 3:3 в домакинството си на Брайтън. Отборът на Юрген Клоп допусна три гола, въпреки че Алисон направи няколко отлични спасявания.

Леандро Тросар се отличи с хеттрик. Белгийският нападател откри резултата още в четвъртата минута и се разписа още веднъж в 18-ата. Роберто Фирмино върна домакините в мача в 33-ата минута, а след това изравни в началото на втората част. Ливърпул стигна до пълен обрат в 63-ата минута след автогол на Адам Уебстър. Седем минути преди края Тросар изравни с третото си попадение в мача.

Брайтън продължи с отличната си игра и при новия треньор. В дебюта на Роберто де Дзерби "чайките" си тръгнаха с поне точка в трето поредно гостуване на "Анфийлд". Те имат 4 точки повече от днешния си съперник и заемат четвърто място.

Отборът на Юрген Клоп започна агресивно и опита да притисне съперника. Брайтън обаче откри при първата си атака. Неориентираната защита на домакините загуби топката и последва блестяща комбинация, която премина през Уелбек и бе завършена с диагонален удар на Тросар. Тази ситуация се оказа, че не е изключение, а се превърна в тенденция. В следващите минути гостите на няколко пъти доста лесно успяха да преодолеят отбраната на съперника и създадоха още опасни ситуации пред Алисон.

Вратарят на Ливърпул направи две решителни спасявания. Дани Уелбек стреля с глава от прекрасна позиция, но прати топката право в ръцете на Алисон. Малко по-късно бразилецът излезе отлично и успя да блокира Тросар. При една от редките ситуации пред другата врата Фирмино не успя да се възползва от грешка в защитата, тъй като след няколко финта ударът му бе блокиран от Уебстър

Брайтън поведе с два гола в 18-ата минута. Уелбек бе изведен в наказателното поле и намери Марч, който пък изведе Тросар с прекрасно подаване и белгиецът се разписа за втори път в мача.

Мърсисайдци имаха малко по-голям контрол в следващите минути, но трудно създаваха положения. В 31-ата минута дойде първата реална възможност за домакините. Салах се измъкна от защитата и стреля от близка дистанция, но Санчес отрази удара. Малко по-късно Ливърпул се върна в мача. Хендерсън изведе Салах, който елегантно отклони към Фирмино, а бразилецът прати топката в мрежата. Първоначално попадението не бе зачетено, но след разглеждане с ВАР голът бе признат.

Попадението върна част от увереността в играта на "червените", но те не успяха да сътворят нещо сериозно пред вратата на съперника до почивката. За началото на втората част на терена се появи Луис Диас. Колумбиецът веднага започна да тормози защитата на Брайтън, а в 54-ата минута се отличи с асистенция. Той получи топката отляво, напредна и намери Фирмино в наказателното поле. Бразилецът показа отличен контрол и хладнокръвие, финтира и с левия крак заби топката покрай Санчес.

Гостите все по-рядко застрашаваха Алисон, а тимът на Клоп играеше все по-уверено. С известна доза късмет Ливърпул поведе в 63-ата минута. След ъглов удар Санчес не се намеси добре и пропусна топката, която се удари в Уебстър и се озова в мрежата.

Това развитие зарадва "Анфийлд", но домакините отстъпиха за известен период инициативата на съперника и можеше да съжаляват. Алисон трябваше да прави поредното си блестящо спасяване, за да запази резултата. Този път вратарят отрази удар с глава на Уелбек, след като защитата на мърсисайдци отново не се справи.

Брайтън обаче въобще не се беше отказал и търпеливо изгради поредната си атака в 83-ата минута. Влезлият като резерва Каору Митома прати остро центриране в наказателното поле, Ван Дайк не успя да изчисти, Уелбек отклони леко топката и тя отиде на крака на Тросар, който я прати в мрежата, реализирайки своя хеттрик.

ЛИВЪРПУЛ - БРАЙТЪН 3:3
0:1 - Тросар (4)
0:2 - Тросар (18)
1:2 - Фирмино (33)
2:2 - Фирмино (54)
3:2 - Уебстър (63-авт)
3:3 - Тросар (83)

Снимки: Gettyimages