Бомба в Надежда! Локо (София) нанесе първа загуба на Лудогорец - ситуацията в челото се заплита

Отборът на Локомотив (София) нанесе първа загуба на Лудогорец за сезона. Столичните “железничари” спечелиха с 1:0 двубоя от 12-ия кръг на efbet Лига, благодарение на попадение на Франса в средата на втората част.

16 Локомотив (София) - Лудогорец

Тимът от Надежда игра през по-голямата част от мача с човек повече, след като Сисиньо бе изгонен още в началото на срещата. В края на двубоя и домакините останаха с десет души, след като Антонио Вутов също получи червен картон.

Локомотив стигна до успеха, след като съумя да се възползва от численото си предимство и издебна своя момент да нанесе решаващ удар. “Орлите” от своя страна имаха няколко добри положения за гол, но не ги използваха и записаха втори пореден мач без успех след равенството с Арда преди паузата за националните отбори.

По този начин ситуацията в класирането на родния елит става доста интересна. Лудогорец загуби голяма част от събрания аванс на върха на подреждането и вече може да бъде изместен от първото място, ако Левски и ЦСКА - София вземат отложените си мачове. Към момента Лудогорец е лидер с 23 точки от десет мача. Втори е ЦСКА 1948 със същия актив, но мач повече. ЦСКА - София и Локомотив (Пловдив) са с 22, като “смърфовете” са с десет срещи, а “червените” с девет. Левски пък е към момента с 18, но само от осем срещи.

Срещата започна равностойно, но в 14-ата минута "орлите" останаха с човек по-малко. Сисиньо действа безразсъдно и първо изрита топката към фаулирания Франса, а след това го удари с глава, за което получи червен картон.

Въпреки това малко по-късно Лудогорец можеше да открие резултата. Игор Тиаго бе изведен на добра позиция отдясно в наказателното поле, но не успя да преодолее Александър Любенов.

В 29-ата минута домакините имаха претенции за дузпа, след като при едно центриране отдясно топката се отклони в ръката на Антон Недялков. Ситуацията бе на границата на наказателното поле и след преглеждане от ВАР реферите прецениха, че няма основания за посочване на бялата точка.

В началото на втората част Кирил Десподов направи много голям пропуск. Крилото бе изведен сам срещу Любенов с много време пред себе си, но реши да залъгва вратаря и топката му бе избита.

В 71-ата минута домакините откриха резултата. Илия Димитров пусна отличен пас към Франса зад защитата. Бразилецът първоначално не успя да преодолее Серджио Падт, но при добавката с глава направи 1:0 в полза на Локомотив.

Лудогорец опита да наложи натиск в последните минути, за да се добере поне до изравняване, но не успя да стигне до чисти ситуации пред Любенов. Няколко опасни влизания в наказателното поле и няколко далечни удари не застрашиха вратата ма Локо.

В последните минути и домакините останаха с човек по-малко, тъй като Антонио Вутов бе изгонен, но това не се оказа фатално за Локомотив и играчите на Станислав Генчев запазиха аванса си при последния съдийски сигнал.

ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) 1:0 ЛУДОГОРЕЦ
1:0 Франса (71)

ЛОКОМОТИВ: 24. Любенов, 33. Алан, 44. Кацаров, 21. Хаджиев, 13. Рапосо, 89. Матеус, 8. Славчев, 22. Найденов, 39. Вутов, 11. Франса, 9. Димитров

ЛУДОГОРЕЦ: 1. Падт, 4. Сисиньо, 3. Недялков, 24. Вердон, 16. Фон Витри, 6. Пьотровски, 23. Шоу, 37. Текпетей, 95. Каули, 11. Десподов, 9. Тиаго

Снимки: Борислав Трошев