Румъния разби резервите на Петев, но това се оказа без никакво значение

Румъния победи категорично Босна и Херцеговина с 4:1 в двубой от последния кръг на група 3 в Лига "В" на Лигата на нациите, но това се оказа недостатъчно за северните ни съседи, които завършиха на последно място и изпадат в долната дивизия на турнира, след като в другия двубой от групата Финландия надигра като гост Черна гора. Още в миналия кръг Ивайло Петев и Босна и Херцеговина пък бяха изпълнили целта си и си гарантираха първото място и завръщането в елитната дивизия на Лигата на нациите.

Българският наставник бе направил цели девет промени в състава си. Въпреки това Босна започна добре и можеше да поведе, но удар на Ковачевич с глава срещна гредата. Денис Ман даде преднина на домакините в 38-ата минута. Попадението първоначално бе отменено заради засада, но след намесата на ВАР бе зачетено. Този резултат се запази до 70-ата минута, след което головете заваляха. Георге Пушкаш направи 2:0 в 73-тата, засичайки отблизо центриране на Банку. Един Джеко, който се появи като резерва, се извиси и намали с глава в 77-ата. Андрей Рацу довкара на празна врата след избиване на стража на гостите, а в 86-ата минута Пушкаш отбеляза втори си гол с удар от границата на наказателното поле, с който оформи и крайния резултат за пировата победа на румънците.

Снимки: Imago