Марек обърна Ботев (Ихтиман) и записа седма поредна победа

Марек обърна Ботев (Ихтиман) от 0:1 до 3:1 и остава безгрешен в Група “А” на Югозападната Трета лига. Победата бе седма поред за дупничани в първенството, плюс три победи за различните купи.

Дупничани получиха гол още във втората минута, когато след контраатака на гостите се разписа Рангел Игнатов. Марек бързо взе нещата в свои ръце и в 10-ата минута бе много близо до изравняването. Тогава Ганчев стреля остро, но намери гредата. В 18-ата минута с пропуск отблизо се отчете Росен Йорданов. В 27-ата минута пък бе отсъдена дузпа за домакините за спъване в наказатеното поле срещу Стивън Ангелов. До наказателен удар обаче така и не се стигна, тъй като страничният съдия бе вдигнал флага за засада и решението за дузпа отпадна. В 36-ата минута фрапантен пропуск направи Георги Божилов, който стреля от възуха след хубаво центиране на Ангелов. В тази ситуация добре се намеси и вратарят на Ботев Филип Димитров.

През втората част играта доста се изнерви заради честите бавения на мача от страна на гостуващия тим. Греда удари и Росен Йорданов в 48-ата минута. Натискът на дупничани се материализира 20 минути по-късно. Тогава след меле най-близо до топката се оказа Боян Стойнев, който изравни за 1:1. В 77-ата Йорданов с глава обърна до 2:1. Тук някъде съпротивителните сили на Ботев свършиха, а в добавеното време с далечен шут Николай  Ганчев оформи крайното 3:1.Така Марек остава лидер в класирането без загубена точка, а в петък гостува на Сливнишки герой.