ЦСКА - София не срещна трудности срещу Септември в контрола

ЦСКА - София победи с 2:0 Септември (София) в контрола, провела се на базата в Панчарево. Двубоят освен всичко бе и с благотворителна цел, като всичките пари, събрани от билети, ще бъдат дарени за пострадалите от наводненията в Карлово и региона. Иначе двата тима изиграха сравнително спокоен двубой без особено много голови възможности, а в герои за домакините се превърнаха двамата централни нападатели Дюкенс Назон и Дауда Бамба, които реализираха във 2-ата и 72-ата минута. В игра за ЦСКА - София се завърна и Бисмарк Чарлс, който отсъства близо 6 месеца. Канцлера се отчете с няколко хубави отигравания и показа, че е готов да навлезе отново в игрови ритъм. Неофициален дебют с червената фланелка направи новото попълнение Марселино.

Двубоят започна с високо темпо, а домакините успяха да открият резултата още във 2-ата минута. Тогава след изритана топка Браян Морено пусна извеждащ пас към Дюкенс Назон, който преодоля Шейтанов и прати кълбото в опразнената врата на Септември.

Последваха минути, в които двата отбора стояха равностойно на терена, но все пак “червените” опитваха повече организирането на атаки. В 20-ата минута Септември можеше да изравни след опасно изпълнение на пряк свободен удар, при който Димитър Костадинов центрира в наказателното поле. Радослав Живков скочи да засече с глава, но се размина на сантиметри с кълбото. Няколко секунди по-късно при едно от нападенията на домакините Морено се оказа с топка в крака в наказателното поле и стреля от малък ъгъл, но Шейтанов изби.

В 26-ата минута Кабов проби добре по десния фланг и навлезе към наказателното поле. От границата на пеналтерията халфът опита удар, който обаче премина покрай страничния стълб на Евтимов. 6 минути по-късно Браян Морено изведе добре Назон, който остана сам срещу Шейтанов. Централният нападател напредна с топка в крака и стреля, но право в тялото на вратаря на Септември.

До края на полувремето повече интересни положения не се създадоха и така домакините се прибраха с аванс на почивката.

През първите 15 минути на второто полувреме не се случи нищо интересно. Единствено в 49-ата минута Радослав Живков стреля с глава след изпълнение на корнер, но право в ръцете на Евтимов. В 60-ата минута в игра за ЦСКА - София пък се появи Бисмарк Чарлс, който записва първи минути след близо 6 месеца отсъствие.

Канцлера отново в игра след 170 дни

Няколко секунди след неговата смяна “червените” организираха хубава атака, при която влезлият като разерва Амос Юга опита късмета си от границата на наказателното поле, но безуспешно. В 64-ата минута Чарлс овладя добре на гърди и стреля със задна ножица, но сантиметри го разделиха от това да се разпише по атрактивен начин.

8 минути по-късно домакините получиха правото да изпълнят корнер. След центриране топката стигна до Мено Кох, който подаде с глава на Дауда Бамба. Нападателят на ЦСКА - София скочи добре във въздуха и стреля с глава, като прехвърли вратаря на Септември и прати кълбото в мрежата за втори път - 2:0.

До края на мача повече интересни положения нямаше и така "червените" записаха победа. В следващия си мач от efbet Лига ЦСКА - София приема у дома Пирин (Благоевград), а Септември домакинства на Спартак (Варна).

ЦСКА - СОФИЯ 2:0 СЕПТЕМВРИ

1:0 Дюкенс Назон (2)
2:0 Дауда Бамба (72)

Стартови състави:

ЦСКА - София: 25. Димитър Евтимов, 15. Тибо Вион, 2. Юрген Матай, 4. Мено Кох, 13. Галин Минков, 20. Йоан Бауренски, 26. Марселино Кареасо, 7. Джонатан Линдсет,  11. Лазар Туфегджич, 28. Браян Морено, 9. Дюкенс Назон;

Септември: 21. Димитър Шейтанов, 7. Айкут Рамадан, 4. Иван Арсов, 26. Илия Миланов, 16. Кристиян Пешов, 10. Асен Чандъров, 23. Йоан Гаврилов, 9. Димитър Костадинов, 6. Атанас Кабов, 20. Мартин Петков, 17. Радослав Живков;

Снимка: startphoto.bg