Локомотив (Пловдив) с минимален успех над Арда в контрола

Локомотив (Пловдив) се наложи с минималното 1:0 над Арда в контролна среща, играна на стадиона в Раковски. Бабакар Дион отбеляза единственото попадение в срещата в 29-ата минута.

Двубоят започна равностойно, като в средата на първото полувреме “смърфовете” на няколко пъти застрашиха противниковата врата, но стражът на Арда се справи.

Малко преди да измине половин час игра обаче Васил Симеонов нямаше какво да направи, след като Бабакар Дион бе изведен на добра позиция и реализира за 1:0. До края на частта липсваха опасни положения пред двете врати.

След почивката “черно-белите” започнаха по-активно и в 65-ата минута Петър Витанов нацели гредата от границата на наказателното поле. Кърджалийци опитаха да върнат попадението, но без успех и в крайна сметка резултатът се запази непроменен.

ЛОКО (ПД) 1:0 АРДА

1:0 Дион (29)

Локо (Пд): Пиргов, Томашевич, Петрович, Паскалев, Иванов, Витанов, Каракашев, Джовани, Дион, Карагарен, Боруков (Хоркаш, Василев, Жатоба, Илиев, Димитров, Зебли, Да Силва)

Арда: Симеонов, Али, Крачунов, Желев, Ковачев, Ласана, Лозев, Петков, Тилев, Котев, Пламарес