Петевата чета веднага се завърна сред най-добрите в Лигата на нациите

Родният специалист Ивайло Петев изпълни поставената пред себе си задача и веднага успя да върне Босна и Херцеговина в елитната Дивизия А на Лигата на нациите. Това стана факт след победата на неговия тим с 1:0 над гостуващия Черна гора.

Петев след босненския триумф: Щастливи сме, какво друго да кажа

Босненците заслужено стигнаха до крайния успех, след като бяха по-опасният отбор в по-голямата част от мача. Те стигнаха до гол в 34-ата минута, когато се разписа Ермедин Демирович, но той беше отменен от ВАР заради тънка засада. Все пак лявото крило стигна до редовно попадение в добавеното време на първата част, когато при центриране от дясно звездата Един Джеко чукна с глава топката към Демирович, който беше точен със своето воле. След почивката гостите владееха инициативата, но това не им помогна да стигнат поне до равенство.

Двубоят се изигра пред 13 хиляди фенове на “Билино поле”, като преди началото му част от тях издигнаха хореография на жълта хералдическа лилия със следния надпис: “Вечно цъфти напук на враговете”. Макар и привържениците да са "на нож" с местната федерация, те демонстрираха подкрепата си към играчите през цялата среща.

Така със своите три успеха и две ремита съставът на Петев събра 11 точки и кръг преди края е недостижим. Това означава, че Босна веднага се завръща в елита на Лигата на нациите след изпадането си в Дивизия В през миналото издание. Черна гора пък остана на втората позиция със 7 спечелени пункта. В понеделник "драконите" завършват кампанията с визита на Румъния, а днешният им противник приема Финландия на свой терен.