Евертън дочака първата си победа в Премиър лийг през този сезон

Евертън записа първа победа в Премиър лийг през настоящата кампания, след като надделя с 1:0 над Уест Хам на „Гудисън Парк“ в двубой от осмия кръг. Нийл Мопе отбеляза единственото попадение в 53-тата минута. Така „карамелите“ най-сетне прекъснаха серията от четири поредни равенства, а поражението изпрати Уест Хам в зоната на изпадащите.

Идриса Гей започна за първи път като титуляр за Евертън след завръщането си на „Гудисън“. Асмир Бегович пък замени на вратата контузения Пикфорд. Очакванията, че Доминик Калвърт-Люин може да се завърне за този двубой не се оправдаха.

Дейвид Мойс бе направил шест промени от мача в Лигата на конференциите през седмицата. Фабиански, Зума, Боуен, Форналс, Соучек и Антонио се завърнаха сред титулярите.

„Карамелите“ вложиха доста усилия през първата част, но така и не успяха да стигнат до нито един точен удар. Иначе най-добрата възможност за гол преди почивката бе именно пред вратата на домакините, но Коуди се намеси решаващо, за да блокира Антонио. След това Боуен стигна до топката и я върна в наказателното поле, но там отново топката бе изчистена.

В 53-тата минута Евертън поведе в резултата, след като Мопе си пое след подаване на Иуоби, след което французинът се обърна добре и стреля между двама бранители на Уест Хам, пращайки топката до дясната греда.

„Чуковете" опитаха да отговорят. В 68-ата минута Соучек засече с глава центриране на Грей, но топката премина встрани от целта. ¼ час преди края пък удар на Бенрама срещна гредата. Бегович изби силен изстрел на Корне в 84-тата минута. Малко  след това Корне се озова в още по-чиста позиция, но в последния момент Патерсън успя да му чукне топката и да предотврати много сериозна опасност. В добавеното време имаше едно сериозно разбъркване в наказателното поле на домакините, но Евертън все пак удържа преднината си.

Снимки: Gettyimages