Славия наказа грешките на Берое и вгорчи дебюта на Николай Киров, комичен гол беляза мача

Славия победи Берое с 2:0 в мач от 11-ия кръг на efbet Лига, игран на стадион "Александър Шаламанов". "Белите" бяха по-активни в голяма част от двубоя и съвсем заслужено се поздравиха с трите точки.

По този начин столичани продължават да са безгрешни в домакинските си срещи, записвайки трети пореден успех от началото на сезона.

Мачът бе белязан от комичен гол на Емил Стоев, който в края на първото полувреме откри резултата в опита си да подаде към Галин Иванов. След почивката Кемело Нгуена (69) подпечата 6-ата победа на Славия през настоящата кампания.

Берое допусна шестото си поражение при дебюта на новия старши треньор Николай Киров и остава на 10-о място с 11 точки. "Белите" се изкачиха до 6-а позиция със своите 18 пункта.

Домакините започнаха по-активно и в 5-ата минута изявиха претенции за дузпа заради игра с ръка на Стилиян Николов в наказателното поле на Берое. Главният съдия обаче бе категоричен, че няма основание да посочи бялата точка.

120 секунди по-късно Тони Тасев опита да изненада Иван Гошев от пряк свободен удар, но стражът на старозагорци внимаваше и изби в корнер.

25 Славия - Берое

В 12-ата минута Иван Минчев стреля директно от ъглов удар, но топката срещна външната страна на мрежата.

Постепенно заралии пренесоха играта извън своята половина, но така и не успяха да създадат нещо по-опасно пред Светослав Вуцов.

В средата на първото полувреме Иван Гошев допусна грешка след центриране отдясно и кълбото се озова в краката на Емил Стоев. Вратарят на гостите обаче се реваншира бързо, отразявайки последвалия удар на играча в бяло.

В 36-ата минута Калоян Кръстев стреля мощно от дистанция, но Вуцов се справи в тази ситуация, въпреки мокрия терен.

В самия край на първата част Славия излезе напред в резултата. Емил Стоев подаде топката в наказателното поле към Галин Иванов, но той се размина с подаването, което заблуди Иван Гошев, и кълбото се оплете в мрежата на Берое.

Двата отбора започнаха равностойно след почивката, а играчите на Николай Киров излязоха по-агресивно в сравнение с първото полувреме.

Малко след като измина час игра Тони Тасев нанесе изстрел извън пеналтерията, който обаче попадна право в ръцете на стража на заралии.

В 69-ата минута Рука не успя да овладее топката, след като се подхлъзна и тя попадна в краката на Кемело Нгуена. Полузащитникът на "белите" напредна и стреля от дъгата на наказателното поле неспасяемо в горния десен ъгъл на Иван Гошев - 2:0.

До края на срещата темпото на игра спадна и резултатът остана непроменен.

СЛАВИЯ 2:0 БЕРОЕ

1:0 Емил Стоев (45+1)
2:0 Кемело Нгуена (69)

СЛАВИЯ: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 55. Констанин Чешмеджиев, 23. Емил Виячки, 4. Людовик Соарес, 93. Кемело Нгуена, 73. Иван Минчев, 77. Георги Вълчев; 88. Тони Тасев, 8. Емил Стоев, 33. Галин Иванов (К)

БЕРОЕ: 23. Иван Гошев, 3. Димитър Пиргов, 6. Рука, 8. Серкан Юсеин, 10. Абубакар Тунгара, 11. Стив Траоре, 13. Абел Анисе, 14. Стилиян Николов, 16. Симеон Мечев (К), 17. Спас Георгиев, 19. Калоян Кръстев

Снимки: Борислав Трошев