Байерн се размина с гола за първи път след 87 поредни мача в Бундеслигата и прекъсна серията от равенства със... загуба

Байерн (Мюнхен) продължава да показва съвсем различни лица в Шампионската лига и в Бундеслигата. През седмицата баварците победиха Барселона в най-престижната клубна футболна надпревара, а днес загубиха гостуването си на Аугсбург с 0:1 в двубой от седмия кръг на първенството, допускайки първо поражение през сезона. Така шампионите са без победа вече в четири поредни мача в Бундеслигата, след като в предишните три срещи неизменно правеха ремита. За първи път от февруари 2020 година Байерн не успява да се разпише в първенството. Серията продължи 87 срещи. За първи път от 2001 година пък колосът на германския футбол записва четири поредни мача без победа в Бундеслигата. Аугсбург успява за втори пореден сезон да победи Байерн у дома.

Аугсбург излезе в същия състав, който в миналия кръг победи с 1:0 Вердер. Насаир Мазрауи и Матайс де Лихт замениха Бенжамен Павар и Люка Ернандес в дефанзивната линия на шампионите. Леон Горетцка бе предпочетен пред Забитцер в средата, а Сане, Мюлер, Мусиала и Мане действаха в атаката на баварците.

Домакините започнаха добре и в 11-ата минута можеха да излязат напред. Нийдерлехнер избяга от Де Лихт и влезе в наказателното поле, но притиснат от Упамекано, не успя да нанесе добър удар, топката тупна в земята и се оказа в ръцете на Нойер. Мане и Сане имаха по една добра възможност между 14-ата и 17-ата минута, но и двамата не успяха да преодолеят Гикиевич.

В 24-тата минута Аусбург имаше огромна възможност. Упамекано сгреши при опита за изчистване, Нийдерлехнер се възползва и стреля мощно от границата наказателното поле, но Нойер успя да избие. Две минути след това домакините създадоха още една опасност. Този път Бериша стреля над вратата от добра позиция. В 33-тата минута Мусиала пропусна поредното положение през тази първа част, след като ударът му премина встрани от далечната греда. В 39-ата Бауер не успя отблизо да се разпише с глава след центриране отляво на Яго.

Минута преди почивката Байерн организира страхотна атака. Мюлер изведе чудесно Мусиала, който с елегантно докосване прехвърли Гикиевич, но точно преди Горетцка да прати топката във вратата, Бауер се хвърли и блокира.

В 59-ата минута Аугсбург излезе напред в резултата. Яго малко щастливо отклони с бедрото си топката на пътя на Бериша след центриране от свободен удар. Германецът вкара отблизо за 1:0.

Байерн можеше да отговори почти мигновено, но удар на Мюлер бе спасен от Гикиевич. Стражът на Аугсбург отново бе на висота в 72-рата минута, когато Сане изскочи очи в очи с него, но не успя да го преодолее.

В 89-ата минута страхотен шут на Забитцер профуча на сантиметри встрани от вратата. В добавеното време Нойер дори се включи при два корнера пред вратата на домакините. Във втората ситуация, в 95-ата минута, стражът на Байерн засече много добре топката с глава и бе напът да изравни, но Гикиевич със сензационна намеса изби с една ръка.

Снимки: Imago