Лех (Познан) заби четири във вратата на Аустрия

Лех (Познан) записа убедителна победа 4:1 над Аустрия (Виена) в срещата между двата тима от втория кръг в група "С" на Лигата на конференциите. Така поляците показаха, че ще са важен фактор в битката за първите две места в крайното класиране.

Домакините поведоха в 28-ата минута чрез Микаел Ишак, но само минута по-късно Аустрия изравни чрез Матиас Брауньодер. Гостите можеха да направят и пълен обрат, но попадение на Манфред Фишер в 36-ата минута не бе зачетен.

През второто полувреме обаче Лех наложи волята си по категоричен начин с три гола на сметката на Михал Скораш в 64-тата и Кристофер Велде в 76-ата и 90-ата минута.

Така Лех вече има 3 точки в актива си и се изкачи до 2-рото място в таблицата. Аустрия остава на 4-ото място с 1 точка.