Лудогорец изтормози сериозно Бетис, но си тръгна с празни ръце от Испания

Шампионът Лудогорец загуби с 2:3 при визитата си на Бетис във втория си мач от Група “С” на Лига Европа. “Орлите” могат да съжаляват, че не стигнаха до точката, тъй като в края на мача наложиха доста сериозен натиск на испанците, като в даденото от съдията продължение направиха непростим пропуск за 3:3.

Луис Енрике откри резултата в 25-ата минута за домакините, а Хоакин удвои в 40-ата. В последната минута на първата част обаче Кирил Десподов намали за разградчани. Серхио Каналес отново даде преднина от две попадения на испанците в 59-ата минута. Четвърт час преди края на мача Рик Джонатан обаче отново върна българите в срещата.

Наставникът на “орлите” Анте Шимунджа заложи на вратата на Серджио Падт, а пред него Аслак фон Витри, Антон Недялков, Оливие Вердон и Сисиньо. В халфовата линия действаха Шоу, Каули и Якуб Пьотровски. В предни позиции бяха Кирил Десподов, Бърнард Текпетей и Игор Тиаго.

Мануел Пелегрини пък залаожи на част от футболистите, които играят по-рядко в Ла Лига, а най-любопитното име бе на 41-годишния Хоакин Санчес, който излезе като титуляр.

В първите минути на срещата домакините наложиха доста сериозен натиск, но гостите удържаха без сериозни опасности пред Падт. Постепенно играта се поизравни и Лудогорец погледна по-смело към вратата на Браво. При една такава ситуация в 15-ата минута Игор Тиаго бе изведен на добра позиция, но не успя да преодолее стража. Страничният съдия вдигна засада, но положението щеше да се разглежда от ВАР, ако се бе стигнало до попадение.

В 22-ата минута българите тръгнаха още по-смело напред и Текпетей стреля опасно по диагонала, но стражът изби в корнер.

Три минути по-късно обаче Бетис откри резултата. Далечен удар на домакините бе избит от Падт, но топката отново попадна в играч на домакините и Миранда подаде към нахлуващия Луис Енрике, който изпревари Сисиньо, за да прати топката в мрежата на празна врата.

В 29-ата минута Каули можеше да изравни, след като се оказа на стрелкова позиция и със силен шут стрела, но Браво успя с рефлекс да спаси.

В 40-ата минута Бетис удвои преднината си. 41-годишният Хоакин вкара с отличен параболичен удар, който не остави шансове на Падт.

В последната минута на първата част обаче Кирил Десподов намали от фаул. Крилото стреля от малък ъгъл, но изненада Браво, който изби топката зад голлинията.

В началото на втората част двата отбора си размениха по няколко опасности, като за Лудогорец на два пъти от удобна позиция пропусна Игор Тиаго.

В 59-ата минута обаче Бетис реализира трети гол. Серхио Каналес преодоля леко Пьотровски и с плътен удар, който не бе отразен добре от Падт, направи 3:1.

В 74-ата минута Лудогорец отново се върна в мача. След центриране от корнер последва избита топка, която попадна у резервата Рик Джонатан, който с шут по земя от границата на наказателното поле направи 2:3.

До края на мача българите наложиха натиск и подложиха на голямо напрежение домакините. Това можеше да доведе до успех в 93-ата минута, когато Каули намери Дани Групер на отлична позиция, но ударът му мина покрай вратата. Това бе отлична възможност за изравняване и грабване на точка от Андалусия, но така или иначе играчите на Анте Шимунджа трябваше да се примирят с поражението.

Така в класирането Лудогорец поделя втората позиция в Рома. Двата тима имат по три точки, докато Бетис е лидер с шест. На последно място към момента е ХИК (Хелзинки) без точка.