Даниел Моралес се завърна с успех начело на Ботев (Враца)

Отборът на Ботев (Враца) записа ценен успех с 2:0 над Хебър в среща от 11-ия кръг на efbet Лига. Хлеб Бухал (41) си отбеляза нелеп автогол, с което даде аванс на гостите, а Браян Переа (45) удвои. Мачът бе повторен дебют за Даниел Моралес начело на врачани. Двубоят на стадион "Васил Левски" е ръководен от Георги Кабаков.

Двата отбора влизат в срещата от незавидна позиция, заемайки съответно 13-о и 14-о място във временното класиране.

В 3-ата минута Жан Пиер Да Силва засече центриране, но твърде неточно и ударът му излезе в аут. В 25-ата минута Чавдар Михайлов намери на дузпата Браян Переа. Колумбиецът пое топката с гръб към вратата, завъртя се и отправи удар, който премина встрани от левия ъгъл на хебърци.

14 Хебър - Ботев (Враца)

В 36-ата минута гостите от Враца удариха греда. След центриране от ъглов удар Браян Переа беше оставен непокрит, а изстрелът му с глава намери напречната греда на Хебър.

Домакините поведоха в резултата в 41-ата минута след автогол на Хлеб Бухал. Бранителят на Хебър прати топката в мрежата си след центриране на Чавдар Ивайлов, насочено в линията между защитата и вратаря.

Преди да приключи първото полувреме, врачани удвоиха преднината си чрез Браян Переа. Йохан Валбуена пусна прецизно подаване в наказателното поле, а колумбийският нападател протегна крак и засече. ВАР потвърди, че Переа е бил на една линия с последния защитник в зелено.

В 53-ата минута Венсан Марсел стреля технично, но ударът му се отби в горната греда за радост на Красимир Костов. През втората част двата тима имаха шансове да отбележат гол, но добри намеси на Дебърлиев и Краси Костов попречиха това да се случи. Силен шут на Валбуена в 79-ата минута от границата на наказателното поле беше отразен с вещина от Дебърлиев.

ХЕБЪР - БОТЕВ (ВРАЦА) 0:2
0:1 Хлеб Бухал (41 авт)
0:2 Браян Переа (45)

Стартови състави:

ХЕБЪР: 1. Петър Дебърлиев, 98. Георги Търтов, 5. Мартин Михайлов, 28. Осира Корнел, 38. Хлеб Бухал, 11. Цветелин Тонев, 23. Клаудио Бонани, Олекси Лобов, Октай Хамдиев, Ивайло Михайлов, Венсан Марсел;

БОТЕВ: 76. Красимир Костов, 20. Биатумусока Меси, 37. Том Зарандона, 23. Браян Мендоса, 8. Диего Фераресо, 15. Мирослав Маринов, 24. Стефан Гаврилов, 19. Браян Переа, 17. Чавдар Михайлов, 88. Йохан Валбуена, 21. Жан Пиер Да Силва;

СТАДИОН: "Васил Левски", София
СЪДИЯ: Георги Кабаков
НАЧАЛО: 17:15 часа