Изтече ли времето на Никола Латифи в Уилямс?

Представянето на Никола Латифи в изминалия уикенд за Гран При на Италия във Формула 1 може да се окаже фатално за и без това малките шансове канадеца да запази своето място в екипа на Уилямс и за догодина.

На „Монца“ Латифи завърши на 15-то място, като зад него финишира единствено Кевин Магнусен, който в по-ранен етап от надпревара беше и наказан, а и караше в повреден дифузьор в почти цялата дистанция. Още по-лошото за канадеца обаче бе това, което стори Ник де Врийс в другата кола на Уилямс.

Нидерландецът замени титулярния съотборник на Латифи Алекс Албон в началото на третата тренировка, в която той можа да направи само 21 обиколки, в които да свикне с поведението на FW44 на италианското трасе. Въпреки това бившият шампион във Формула Е успя да победи с лекото своя съотборник в квалификацията два часа по-късно, а в неделя финишира девети, печелейки две ценни за Уилямс точки.

Това действително поставя на карта бъдещето на Латифи в Гроув, което така или иначе бе под въпрос. Претендентите за неговата позиция са двама, като един от тях е именно Де Врийс, който с представянето си в изминалите дни даде сериозна заявка, да смени канадеца.

Ник де Врийс се размина с наказание, запазва точките от Гран При на Италия

Другият претендет за мястото на Латифи е настоящата звезда на Карлин във Формула 2 Логан Сарджънт. Американецът е част от академията на Уилямс за млади пилоти и с представянето си тази година също дава заявка за титулярна позиция през следващия сезон. В първите 13 уикенд за годината Сарджънт има две победи, и двете в основни състезания в неделя, и заема третото място в класирането при пилотите кръг през края на сезона.

Снимки: Gettyimages