Светкавица излъга Доростол

Светкавица (Търговище) се наложи с 2:1 у дома над Доростол (Силистра). Двубоят е от петия кръг на Североизточната Трета лига. Домакините изиграха вероятно най-слабия си мач от началото на сезона, но с голяма доза късмет го спечелиха и продължават с пълен точков актив.

В Светкавица очакват подкрепа от феновете

Те започнаха срещата обещаващо и още в 5-ата минута водеха в резултата. Мартин Янакиев завърши с гол двойно подаване с Георги Георгиев. Опасни удари отправиха Нелко Дуков и Зафер Инан. След 30-ата минута обаче гостите взеха инициативата. Предимството им продължи и пред втората част. Любомир Михалев и Янаки Смирнов бяха близо до изравнително попадение.

Доростол: Желанието и късмета ще определят победителя в Търговище

Реализира го обаче противников състезател. Това се случи в 75-ата минута, когато след центриране от фаул, настана суматоха и Станислав Иванов си вкара автогол. Развръзката настъпи неочаквано. В 86-ата минута Георги Георгиев опита подаване, но пасът беше къс, силистренския вратар излезе да овладее топката, но с върха на обувката си Севастиан Георгиев отклони посоката на кълбото и то влезе в мрежата – 2:1.