Любо Пенев изгледа успех на ЦСКА 1948 III

В мач от шестия кръг на Югозападна Трета лига - група "А" ЦСКА 1948 III победи с 2:1 Ботев (Ихтиман). Срещата беше изгледана от наставника на първия отбор на "червените" Любослав Пенев, чийто син Николас Пенев стартира като титуляр за тима. Още в десетата минута ЦСКА 1948 III откри резултата при добра атака. Гостите също имаха няколко положения пред вратата на Николай Горанов, но Балджийски нямаше ден. При опасна атака за домакините вратарят на Ботев Филип Димитров спаси тима си от втори гол.

В началните минути на втората част тимът от Ихтиман изравни, след като Рангел Игнатов получи отличен пас, освободи си място и матира стража на домакините. Момчетата на Валери Свиленов тръгнаха да търсят и второ попадение, но то падна във вратата на Ботев в 80-ата минута на срещата.

До края на срещата резултатът се запази и домакините спечелиха втората си победа в първенството, изпреварвайки Ботев с точка. ЦСКА 1948 III има седем, а Ботев е с шест. В следващия кръг Ботев приема Славия II, докато момчетата на Дани Моралес гостуват на Сливнишки герой в Сливница, а на трибуните беше забелязан и треньорът им Петър Малинов.