Марко Розе се завърна в Бундеслигата с бой над Борусия (Д)

Наставникът Марко Розе се завърна изключително успешно в Бундеслигата, след като в дебюта му начело на РБ Лайпциг „биковете“ постигнаха категоричен домакински успех с 3:0 над бившия му тим Борусия (Дортмунд) в двубой от шестия кръг на немския елит.

Мачът започна отлично за Лайпциг, тъй като още в шестата минута те поведоха в резултата. Тогава Вили Орбан беше точен с глава след центриране от корнер на Доминик Собослай. В 44-ата минута Тимо Вернер получи отличен шанс да удвои тяхната преднина, но останал сам срещу противниковия страж той стреля встрани от вратата. Все пак още при следващата атака на тима Собослай отбеляза страхотен гол с шут от голямо разстояние.

През второто полувреме домакините отново бяха по-опасният отбор на терена и стигнаха до трети гол в 84-ата минута, когато първо отнеха топката, след което Вернер я подаде на резервата Амаду Айдара, който просто прати топката в опразнената врата. От друга страна, „жълто-черните“ не само допуснаха три попадения, но и не отправиха нито един точен удар през целия двубой.

Така едва с втория си шампионатен успех през сезона Лайпциг се изкачиха на десетото място в класирането с 8 спечелени пункта, колкото имат още три отбора. Борусия пък са на четвъртата позиция с 12 точки, какъвто е активът и на трите тима пред тях, които обаче са с по-добра голова разлика.

Снимки: Gettyimages