Ботев Пд “разказа” играта на ЦСКА 1948 и Любо Пенев, “червените” комични в защита

Ботев (Пловдив) надигра с 2:0 лидера ЦСКА 1948 в мач от 10-ия кръг на efbet Лига и по този начин постигна втората си победа в първенството. В герой за "канарчетата" се превърна Антоан Бароан, който отбеляза и двата гола в края на първата и началото на втората част.

За успеха на домакините спомогна както по-добрата им игра, така и комичните изяви на "червените" защитници. Много слаб двубой изиграха Фуртадо, Даскалов, Лясков и Умарбаев, а след груби грешки на първите двама паднаха двете попадения на пловдивчани.

С няколко феноменални спасявания пък се отличиха двамата вратари Даниел Наумов и Хидайет Ханкич.

21 Ботев (Пловдив) - ЦСКА 1948

Приходите от днешния двубой ще отидат в помощ за справяне с наводненията в Карловско.

В началните секунди на двубоя Ханкич допусна може би единственото си неубедително представяне при излизане извън наказателното поле, тъй като изчисти топката в тялото на Русев, но за негов късмет Супрайен поправи грешката му.

В 21-ата минута Ботев пропусна отлична възможност да поведе. Това стана след центриране от корнер и недобра подредба на гостите в отбрана. Топката бе върната към непокрития Херман, който шутира от границата на пеналта. Изстрелът му не сполучи, но пък попадна в краката на непокрития Бароан. Нападателят стреля от три-четири метра, но Наумов някак спаси.

Пет минути по-късно и ЦСКА 1948 пропиля идеална ситуация. Даскалов отклони с глава центриране от корнер към Бастунов, който направи по-трудното и от три метра фронтално срещу вратата шутира над напречната греда.

Постепенно Ботев взе инициативата и "червената" отбрана, най-вече двата бека Лясков и Фуртадо, започнаха да се огъват. Така се стигна до добавеното време на първата част, когато неубедителният Фуртадо не успя да си спре топката, след което влезе в единоборство с Брахими и нападателят на пловдивчани се свлече на земята. Реферът Драгомир Драганов отсъди дузпа, която Бароан без проблем реализира - 1:0 за Ботев (Пловдив).

Три минути след почивката поредна груба грешка на защитник в "червено", този път на Даскалов, който се размина с топката в центъра на терена, позволи на Ману да се откъсне сам срещу Наумов. Нападателят предпочете да не стреля, а да подаде към намиращия се на празна врата Бароан, за когото не представляваше проблем да удвои.

В 59-ата минута Ханкич спаси два опасни изстрела на Елитон и Охене. Първият засече с глава центриране от корнер, а халфът шутира при добавката, но стражът на "канарчетата" плонжира ефектно и изби.

Само 120 секунди по-късно Даскалов допусна още една груба грешка, позволявайки на Бароан да му отнеме топката пред наказателното поле и да се озове очи в очи с Наумов, но стражът на гостите изби удара на нападателя.

В 65-ата минута Ману надбяга Даскалов и шутира с десния крак, а Наумов за пореден път се представи добре и изби.

Секунди по-късно Ханкич направи едно от спасяванията на сезона. Чочев засече с глава остро центриране отляво, но въпреки че ударът бе от три-четири метра, вратарят на Ботев някак отрази удара.

В 69-ата минута Наумов спаси нови два изстрела - първо на Етоо, а след това и на Брахими.

До края на сблъсъка Любослав Пенев опита да промени развоя на срещата с множество смени, но резервите не се включиха добре и Ботев сравнително лесно удържа своята преднина, нанасяйки второ шампионатно поражение на "червените", което най-вероятно ще им коства и първото място след изиграване на срещите от кръга.

БОТЕВ (ПЛОВДИВ) - ЦСКА 1948 2:0

1:0 Антоан Бароан 45+2
2:0 Антоан Бароан 48

БОТЕВ (ПЛОВДИВ): 13. Ханкич, 2. Херман, 4. Генев, 6. Мертенс, 7. Брахими, 11. Бароан, 15. Етоо, 18. Супрайен, 22. Рабеи, 28. Ману, 44. Пунчец

ЦСКА 1948: 29. Наумов, 19. Фуртадо, 22. Даскалов, 14. Елитон, 4. Лясков, 18. Чочев, 39. Умарбаев, 6. Охене, 10. Русев, 20. Бастунов, 99. Кирилов

Снимки: Борислав Трошев