Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 2:1

Ференцварош надделя над Трабзонспор, макар че игра с човек по-малко почти цял мач

Ференцварош победи с 3:2 гостуващия Трабзонспор в първи мач от групвоата фаза на Лига Европа. Две попадения за играчите на Станислав Черчесов бяха дело на Токмак Нгуен (5’, 44’), а едно добави Адама Траоре (29’). Точни за туския шампион бяха Максимилиано Гомес (39’) и Юмут Бозок (71’). Интересното е, че четири от петте попадения в двубоя паднаха през първата част, а още по-значим прави успеха на унгарците това, че те го постигнаха с човек по-малко, тъй като Елдар Чавич бе изгонен в 16-ата минута.

Те взеха ранна преднина чрез Нгуен още в петата минута, но ситуацията им се влоши десет по-късно след отстраняването на Чавич. Това обаче сякаш допълнително мотивира играчите на Черчесов. Те достигнаха до второ попадение в 29-ата минута, когато пас отляво намери Траоре сам в наказателното поле и той покачи. Гостите успяха да се върнат в двубоя пет минути преди края на първата част чрез Гомес, но дузпа отново изведе Ференцварош с две попадение напред преди почивката.

Двата тима продължиха да си разменят положения и през второто полувреме, но феновете видяха само едно попадение на Бозок, който оформи крайния резултат на 3:2.

Снимки: Imago