Шериф разби Омония като гост

Шериф (Тираспол) бе безапелационен и спечели с 3:0 в гостуването си на Омония (Николзия) в първи кръг на груповата фаза на Лига Европа. Трите попадения бяха дело на Ибрахим Аканби (2’), Ияи Атиемуен (55’) и Мохамед Диоп (76’). Гостите излязоха напред още във 2-ата минута чрез попадение на Аканби, който отправи брилянетен удар, който намери долния ляв ъгъл след пас на Максим Ковал. При този гол останаха съмнения за засада, но след преглед с ВАР той все пак бе зачетен.

Играчите на Шериф получиха възможност да изпълнят дузпа в 53-ата минута след игра с ръка в наказателното поле на Омония, която бе превърната във второ попадение на Аиемуен. Те направиха резултата класически в своя полза в след малко повече от двайсет минут, когато Ибрахим Аканби намери Диоп и той облизо се разписа за 3:0. Домакините достигнаха до почетино попадение в 84-ата минута, но то бе отменено поради засада след разглеждане с ВАР.

Снимки: Imago