Истанбул Башакшекир нанесе тежка загуба на Хартс в Шотландия

Истанбул Башакшекир нанесе изключително тежка загуба на Хартс на старта на сезона в груповата фаза на Шампионската лига и го победи с 4:0 в шотландската столица. Попаденията бяха дело на Хасан Али Калдъръм (26’), Юсус Ндайишимие (67’), Стивън Кингсли (автогол 75’) и Беркай Йозджан (82’).

Гостите започнаха по-активно и откриха резултата в 26-ата минута, след като пропуснаха няколко положения преди това. Хасан Али Калдъръм се възползва от една отбита топка и намери десния ъгъл от границата на наказателното поле за 1:0. Нещата за домакините взеха драматичен видя през втората част, когато в рамките петнайсетина минути те допуснаха нови три попадения, което позволи резултата да набъбне драматично до 4:0, както в крайна сметка завърши и двубоя.

Снимки: Imago