Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Голяма евровечер в Разград! Лудогорец сломи Рома в луд мач!

Отборът на Лудогорец стартира по отличен начин груповата фаза на Лига Европа.”Орлите” победиха с 2:1 Рома на Жозе Моуриньо в първия си двубой от Група “С” на надпреварата. Българите стигнаха до успеха с голове на двама бразилци. Каули откри резултата в 72-ата минута, а две минути след като Елдор Шомородов бе изравнил, новото попълнение Нонато донесе победата с гол в 86-ата. Така разградчани изковаха победа над първия и настоящ носител на Лигата на Конференциите.

Наставникът на “орлите” Анте Шимунджа залага на вратата на Серджио Падт, а пред него в защита Сисиньо, Оливие Вердон, Антон Недялков и новото попълнение Аслак Фон Витри. В халфовата линия ще действат Каули, Якуб Пьотровски и Шоу. В предни позиции бяха Бърнард Текпетей и Кирил Десподов по крилата и централен нападател Игор Тиаго.

Жозе Моуриньо пусна в игра голяма част от титулярните си състезатели. На вратата шанс получи Миле Свилар, в защитата бе основната тройка - Рожер Ибанес, Крис Смолинг и Джанлука Манчини. Като халф бекове излязоха Никола Залевски отляво и Зеки Челик отдясно. В халфовата линия действаха Лоренцо Пелегрини, Неманя Матич и Браян Кристанте. В предни позиции пък бяха Андреа Белоти и Пауло Дибала.

В третата минута Лудогорец можеше да открие резултата. Десподов се изстреля по левия фланг и се измъкна от Манчини. Останал очи в очи с вратаря крилото обаче реши да подава към Текпетей вместо да стреля, но пасът се оказа по-дълъг от необходимото.

Последваха равностойни минути, като и двата тима имаха по няколко добри атаки, но без да застрашат вратата на съперника.

27 Лудогорец - Рома

След 30-ата минута гостите вдигнаха оборотите и наложиха волята си, като стигнаха до няколко положения за гол. Първо Падт трябваше да се намесва при удар на Пелегрини, а при последвалия корнер Манчини нацели гредата, след като отклони топката с глава.

В края на полувремето Лудогорец отново изравни играта и погледна отново към вратата на Швилар, но до решителен удар не се стигна.

В първите секунди на втората част Рома бе много близо до това да открие резултата. Дибала намери отлични Пелегрини, който обаче останал сам срещу Падт реши да прехвърля вратаря вместо да стреля и сгреши, като прати топката над гредата.

В 72-ата минута на мача Лудогорец откри резултата. Каули бе оставен да навлезе в наказателното поле и с прецизен удар откри резултата в полза на българите.

В 86-ата минута обаче Рома изравни. Центриране на Пелегрини отдясно намери резервата Елдор Шомородов, който с глава направи 1:1.

Само две минути по-късно обаче българите стигнаха до ново попадение. Нонато получи топката в наказателното и след като се освободи от Рожер Ибанес прати топката за втори път в мрежата на Рома.

До края на срещата Рома опита всичко, за да стигне до точката, но защитата на Лудогорец действаше сигурно и не позволи до ново изравняване.

Така Лудогорец стартира повече от отлично участието си в груповата фаза и вече гледа с голям оптимизъм в участието си в надпреварата.

ЛУДОГОРЕЦ 2:1 РОМА
1:0 Каули (72)
1:1 Шомородов (86)
2:1 Нонато (88)

ЛУДОГОРЕЦ: 1. Падт, 4. Сисиньо, 24. Вердон, 3. Недялков, 16. Витри, 95. Каули, 6. Пиотровски, 23. Шоу, 37. Текпетей, 11. Десподов, 9. Тиаго

РОМА: 99. Швилар, 3. Рожер, 6. Смолинг, 23. Манчини, 59. Залевски, 19. Челик, 7. Пелегирни, 8. Матич, 4. Кристанте, 11. Белоти, 21. Дибала

Стадион: "Хювефарма Арена", Разград
Съдия: Крейг Поусън (Англия)