Бенфика вгорчи завръщането на Макаби (Хайфа) в Шампионската лига

Бенфика стартира с победа тазгодишното си участие в Шампионската лига, след като успя да се наложи с 2:0 над актуалния израелски шампион Макаби (Хайфа). След като през първата част попадения не паднаха, домакините взеха своето през вторите 45 минути. Първо Рафа Силва даде аванс в 50-ата минута, а само 4 минути по-късно Алехандро Грималдо удвои, с което сложи и точка на спора. Така след 12 години отсъствие Макаби се завръща със загуба в най-комерсиалния европейски клубен турнир. За израелците на пейката пък остана бившият футболист на Лудогорец Мавис Чибота.

Крайни резултати от мачовете в Шампионска лига

Логично през първото полувреме домакините от Португалия бяха по-активни в срещата и търсеха повече попадението. Въпреки това обаче единственото по-сериозно положение дойде в 30-ата минута, когато Рафа Силва стреля от границата на наказателното поле, но Джош Коен успя да се намеси по прекрасен начин и спаси. До края на полувремето всички удари, към която и да е от двете врати, бяха или блокирани, или крайно неточни.

Все пак през втората част логичното се случи и Бенфика успя да излезе напред в резултата. Грималдо центрира в наказателното поле, където намери Рафа Силва. Полузащитникът засече добре кълбото и го прати в долния десен ъгъл на вратата на Макаби, за да открие за 1:0 в 50-ата минута.

Само 4 минути по-късно отборът на Роджер Шмит стигна и до второто си попадение, с което си реши срещата в своя полза. Алехандро Грималдо, който направи асистенцията за първия гол, успя да покачи след хубав изстрел от границата на наказателното поле - 2:0.

В 65-ата минута домакините можеха да направят резултата класически, но Рафа Силва пропиля перфектна възможност, след като получи добре топката в наказателното поле, но стреля доста неточно над напречната греда. Във финалните минути на срещата двата тима си размениха по едно по-опасно положение. Първо Енцо Фернандес нацели лявата греда в 91-ата минута за Бенфика, а само 1 по-късно Никита Рукавиця получи шанс да стреля от вратарското поле, но прати топката прекалено близо до Одисеас Влаходимос, който улови.

След тази победа Бенфика излиза начело в група “Н” заедно с отбора на ПСЖ, който победи Ювентус в другия мач от кръга. Макаби (Хайфа) и италианският тим остават с по 0 точки. Другата седмица израелците приемат у дома Меси, Неймар и Мбапе, а Бенфика гостува на “бианконерите”.

Снимки: Imago