Реал стартира отлично, но загуби Бензема

Реал Мадрид започна успешно защитата на титлата си в Шампионската лига. "Белите" спечелиха с 3:0 гостуването си на Селтик след отлично второ полувреме. Те обаче загубиха Карим Бензема, който напусна с контузия след половин час игра.

Винисуис откри резултата в 57-ата минута, а три минути по-късно Лука Модрид удвои аванса на гостите. Еден Азар, който влезе на мястото на Бензема, се разписа в 77-ата минута. Срещата бе от група F, в която още са РБ Лайпциг и Шахтьор. За Реал това е шеста поредна победа във всички турнири от началото на сезона.

Срещата започна при вихрено темпо и "детелините" организираха опадна атака в самото й начало. Лиел Абада се оказа на добра позиция 27 секунди след началото на двубоя, а ударът му бе отклонен и топката мина покрай вратата. След още няколко опита на домакините да атакуват Реал започна да разиграва и да има повече контрол.

Отлична комбинация на "белите" завърши с неточен удар на Бензема, а пред другата врата отново се откри възможност пред Абада, който стреля слабо и не затрудни Куртоа. Селтик играеше амбицирано под мощната подкрепа от страна на феновете и създаваше проблеми на защитата на съперника. В 21-ата минута Макгрегър получи топката на прекрасна позиция и стреля силно, като разстресе дясната греда на Куртоа.

Последва силен период за "детелините", които определено имаха предимство. В 25-ата минута Хатате навлезе в наказателното поле и опита да стреля, топката бе отклонена и за щастие на Реал отиде встрани от вратата. Тимът на Анчелоти стигна до удар към вратата в 29-ата минута. Тогава Валверде стреля отлично, но не достатъчно точно. Секунди по-късно Карим Бензема трябваше да напусне терена поради контузия. Французинът бе заменен от Еден Азар.

Малко преди почивката Винисуис пропусна прекрасна възможност да открие резултата. Бразилецът бе изведен сам срещу вратаря. Джо Харт излезе, скъси ъгъла и успя да отрази. Постекоглу направи смяна в нападението и за второто полувреме в игра се появи Дайзен Маеда. Японецът получи страхотна възможност да се разпише с едно от първите си отигравания. То получи топтката от Юранович, но той не успя да отправи хубав удар.

Реал нанесе своя удар в 57-ата минута. Прекрасна комбинация позволи на гостите да се справят опита за преса на Селтик. Топката стигна до Валверде, който напредна по дясното крило и намери Винисиус, а бразилецът я прати в мрежата. Три минути по-късно отборът на Анчелоти вече водеше с два гола. Пробив на Азар през центъра завърши с подаване към Модрич в наказателното поле. Хърватинът финтира и с външен фалц отбеляза втория гол в мача.

След това развитие крайният победител до голяма степен бе ясен, а "белите" имаха тотален контрол в следващите минути. Те стигнаха и до трети гол в 77-ата минута. Кроос великолепно намери Карвахал зад защитата, а той пусна към Азар, който се разписа. Малко преди края Куртоа отрази удар на резервата Хакшабанович от малък ъгъл.

СЕЛТИК - РЕАЛ МАДРИД 0:3
0:1 - Винисиус (57)
0:2 - Модрич (60)
0:3 - Азар (77)

Снимки: Gettyimages