Без победител в битката между Септември (София) и Черно море

Отборите на Септември (София) и Черно море завършиха при резултат 0:0 в сблъсък от деветия кръг на efbet Лига. "Моряците" играха от 49-ата минута с човек по-малко след директен червен картон на Закария Беншаа. Въпреки това гостите от Варна стигнаха до дузпа, но Димитър Шейтанов отрази изстрела на Мади Кета от бялата точка.

Първата любопитна ситуация дойде в третата минута. Гостите имаха претенции за дузпа. Закария Беншаа притесни Мартин Николов, оказал се неспособен да спре нападателя без да използва своите ръце. Офанзивният футболист падна, но главният съдия не отсъди 11-метров наказателен удар.

В 9-ата минута Матиас Курьор опита удар от въздуха, но твърде неточно.

24 Септември - Черно море

В 26-ата минута след корнер пред вратата на Черно море, халфът на столичани Асен Чандъров бе близо да вкара топката в мрежата на Иван Дюлгеров.

В 35-ата минута дойде и най-чистото положение в двубоя до този момент. Мади Кета комбинира с Матиас Курьор, който майсторски го изведе в наказателното поле. Кета стреля, но Димитър Шейтанов направи великолепно спасяване.

Втората част започна кошмарно за "моряците". В 49-ата минута Закария Беншаа влезе остро в краката на Мартин Николов, а главният съдия Димитър Димитров му показа директен червен картон.

В 57-ата минута Меди Кета беше спънат в наказателното поле на Септември, а реферът отсъди дузпа. Зад топката застана именно Кета, който стреля, но стражът на домакините отрази удара.

В 68-ата минута Мади Кета бе много близо до гола. Той нахлу в наказателното поле на Септември и стреля, но за пореден път Шейтанов се справи със ситуацията.

В 86-ата минута Атанас Кабов опита изстрел с десния крак, но кълбото премина далеч от целта.

В 93-ата минута домакините можеха да стигнат до победата, но ударът с глава на Иван Арсов се отби в горната греда, а при добавката топката отново не пожела да попадне в мрежата на Иван Дюлгеров. Това бе и последната интересна ситуация на стадион "Васил Левски".

В следващия кръг Септември приема Локомотив (Пловдив), а Черно море посреща Хебър във Варна.

СЕПТЕМВРИ (СОФИЯ) – ЧЕРНО МОРЕ 0:0

Стартови състави:

Септември (София): 12. Димитър Шейтанов, 10. Асен Чандъров, 6. Атанас Кабов, 4. Иван Арсов, 18. Красиан Колев, 16. Кристиян Пешов, 22. Мартин Стойчев, 13. Мартин Николов, 14. Мартин Стоянов, 25. Мирза Делимеджач, 17. Симеон Александров

Черно море: 25. Иван Дюлгеров, 15. Петар Босанчич, 4. Росен Стефанов, 77. Стефан Велев, 6. Виктор Попов, 88. Атаир Роша, 7. Матеус Клементе, 20. Мади Кета, 31. Закария Беншаа, 71. Васил Панайотов, 19. Матиас Курьор

СЪДИЯ: Димитър Димитров
СТАДИОН: "Васил Левски", София

Снимки: Владимир Иванов