Левски набира скорост! "Сините" удариха и Арда

Левски набира скорост във вътрешния шампионат и постигна нов, пети пореден успех. Този път възпитаниците на наставника Станимир Стоилов се справиха с Арда (Кърджали) с 2:0 на "Герена" в сблъсък от деветия кръг на шампионата. Андриан Краев (20) беше точен за домакините след удар с глава, а Марин Петков (87) удвои. От първата минута за столичани пък започна Ивелин Попов. Това беше и пети пореден мач със суха мрежа за Левски.

В 5-ата минута Уелтон качи топката на главата на Илиян Стефанов с добро центриране. Последният засече, но остана под топката и тя излезе в аут. В 16-ата минута Патрик-Габриел Галчев си нагласи топката на левия крак. Последва центриране в наказателното поле, където Ивелин Попов опита трудно изпълнение с глава, завършило с удар в аут.

27 Левски - Арда

Точно в 20-ата минута Левски стигна до гола чрез Андриан Краев, за когото това бе второ попадение във втори пореден кръг. "Сините" стигнаха до корнер, който бе изпълнен от Филип Кръстев. На втора греда Алекс Петков не се ориентира добре, което позволи на Краев да стреля с глава и да прати топката в мрежата.

В 28-ата минута Левски можеше да удвои след поредния си корнер. Отново Кръстев центрира, а Цунами намери топката с крак. Ударът на бразилеца обаче не бе от най-добрите и излезе извън очертанията на вратата. В 39-ата минута Краев отправи нов изстрел към вратата на гостите от Кърджали, но той беше безуспешен. Минута по-късно Уелтон проби по десния фланг и центрира, а Илиян Стефанов изпревари защитниците и игра с глава. Стражът на Арда Анатоли Господинов показа чудесен рефлекс и предотврати втори гол в своята врата.

В 62-рата минута Ивелин Попов напусна терена, като мястото му в игра бе заето от Георги Миланов. В 67-ата минута Иван Тилев стреля право в Пламен Андреев. В 79-ата минута Сонко Судберг подходи доста лежерно към топката и я подари на Н'Диайе. Бранителят допусна грешка на центъра и единствено добрата намеса и подсигуряване на Килиан ван дер Каап спаси "сините" в ситуацията. Левски веднага отговори с удар на Цунами, който беше блокиран в корнер.

В 84-ата минута Билал Бари изскочи зад защитата на гостите. Той обаче реши да стреля от движение и сбърка, пращайки изстрела си встрани от вратата. Три минути по-късно Марин Петков уби интригата в мача. Младокът получи страхотно подаване от Билал Бари и останал сам срещу вратаря Анатоли Господинов, опъна мрежата.

ЛЕВСКИ - АРДА (КЪРДЖАЛИ) 2:0
1:0 Андриан Краев (20)
2:0 Марин Петков (87)

ЛЕВСКИ (4-2-3-1): 1. Пламен Андреев (к) - 6. Цунами, 33. Хосе Кордоба, 23. Сонко Сундберг, 22. Патрик-Габриел Галчев - 30. Филип Кръстев, 8. Андриан Краев - 17. Уелтон, 10. Ивелин Попов, 18. Роналдо - 14. Илиян Стефанов
Резерви: 13. Николай Михайлов (вр), 4. Нейтън Олдър, 5. Келиан ван дер Каап, 7. Георги Миланов, 19. Билал Бари, 27. Асен Митков, 88. Марин Петков
Старши треньор: Станимир Стоилов

АРДА (3-4-3): 1. Анатолий Господинов - 4. Милен Стоев, 24. Алекс Петков, 3. Умар Сако - 11. Александър Георгиев, 80. Лъчезар Котев (к), 77. Илия Юруков, 8. Милен Желев - 33. Иван Тилев, 9. Тонислав Йорданов, 10. Светослав Ковачев
Резерви: 36. Васил Симеонов (вр), 2. Джуниет Али, 6. Пламен Крачунов, 17. Иван Коконов, 18. Ласана Н'Диайе, 70. Христо Иванов, 97. Жозе Едералдо Жуниор