Селтик отнесе Рейнджърс в дербито на Шотландия

Селтик нанесе тежка загуба на Рейнджърс в голямото дерби на Шотландия. “Детелините” спечелиха с 4:0 и имат аванс от 5 пред вечния съперник. Тимът на Анге Постекоглу започна сезона с шест поредни победи в първенството, а в последните си четири мача няма допуснат гол и отбеляза 20 попадения.

Селтик реши мача още до почивката, когато водеше с три гола. Лиел Абада откри резултата в осмата минута, а след това се разписа и в 40-ата. Между двете попадения на израелеца Жота се разписа. През второто полувреме влезлият като резерва Дейвид Търнбул вкара четвъртото попадение.

“Детелините” доминираха през целия двубой, въпреки че още в третата минута загубиха нападателя Киого Фурухаши, който получи контузия. Абада откри резултата, след като засече центриране на далечната греда в осмата минута. Рейнджърс допусна и втория гол след центриране, когато Жота технично прехвърли Маклафлин. Португалецът пропусна да увеличи аванса малко по-късно, но Абада бе точен и Селтик поведе с три гола. След почивката домакините намалиха темпото, но не бяха затруднени сериозно от “сините”. Грешка на вратаря на гостите позволи на резервата Търнбул също да се разпише.

Снимки: Gettyimages